Najlepsze sposoby na wągry – przydatne wskazówki

Jeżeli gruczoły łojowe pracują zbyt intensywnie – dochodzi do momentu, w którym zostają one zatkane przez wydzielinę zwaną łojem. Skutki widoczne są gołym okiem: nieestetyczne, ciemne kropki na skórze określane jako zaskórniki. Problem ten dotyka głównie nastolatków, dlatego też młode osoby coraz częściej pytają o najlepsze sposoby na wągry. Czy jednak takie istnieją?

Czym są wągry?

Wągry to potoczna nazwa zaskórników, którą najczęściej posługuje się młodzież. Nie są to jednak przyjemne zmiany skórne - są one powodem kompleksów u młodych osób oraz dyskomfortem odczuwanym przez wiele miesięcy, a czasami nawet lat. Dlatego warto poznać skuteczne i sprawdzone sposoby na te nieestetyczne niedoskonałości, które najczęściej pojawiają się właśnie w wieku dojrzewania. Dlaczego tak się dzieje? To wtedy gospodarka hormonalna bywa rozregulowana, a skutkiem tego jest niepoprawna praca gruczołów łojowych. Produkują one sebum w takiej ilości, że jest ono w stanie zatkać ujścia kanalików. Na początku powstają właśnie wągry, ale z czasem mogą zmienić się w poważniejsze stany zapalne.

Najpopularniejsze sposoby na wągry

Jeżeli chodzi o bezpieczne, działające i przede wszystkim proste sposoby na wągry, to tutaj do wyboru mamy aż kilka możliwości. Najczęściej zaleca się, aby w ogóle nie dopuszczać do ich powstawania - tutaj pomóc może nam właściwie dobrana pielęgnacja twarzy. Jeżeli dokładnie oczyszczamy skórę poprzez stosowanie właściwego demakijażu, ale też systematycznie i skrupulatnie sięgamy po peelingi - możemy liczyć na to, że tego rodzaju niedoskonałości nie będzie zbyt wiele.

Ale co zrobić, jeżeli zaskórniki są już obecne? Możemy stosować produkty z kwasem salicylowym oraz regularnie wykonywać manualne oczyszczanie (wykorzystując taki produkt jak peeling drobnoziarnisty). Jeżeli nasza cera jest szczególnie wrażliwa, to zaleca się wybór kosmetyku enzymatycznego. Warto korzystać też ze specjalnych szczoteczek, które stosuje się podczas rutyny pielęgnacyjnej - nie należy ich jednak używać w momencie, gdy mamy skórę naczynkową, bardzo suchą lub zmagającą się z aktywnym trądzikiem.

Jak znaleźć idealny sposób na trądzik?

Jeżeli wągry nie znikają, a nasza skóra przestaje prezentować się doskonale - najprawdopodobniej wzmaga się problem związany z nadprodukcją łoju. Co więc zrobić w takiej sytuacji? Tutaj znacznie lepiej jest znaleźć idealny sposoby na trądzik, ponieważ w najbliższym czasie to właśnie on może zawitać na twarzy wraz ze stanami zapalnymi. 

Jest to jedna z chorób skórnych, która bywa niezwykle uporczywa w leczeniu. Nierzadko trwa przez cały okres dojrzewania (ale nie tylko, bo diagnozowana jest też u dorosłych) oraz sprawia wiele trudności podczas doboru właściwej pielęgnacji. Czasami nie istnieje jeden, idealny sposób na trądzik - leczenie łączy w sobie zarówno stosowanie leków aplikowanych miejscowo, jak i zmianę codziennego stylu życia. Kluczowa pozostaje szczególnie dieta, ponieważ konieczne jest ograniczenie wielu produktów, takich jak choćby słodycze czy fast foody. 

.
Dowiedz się więcej na temat: skóra | twarz | uroda | krem | maść
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy