Poradnik dla przyszłych mam – jak przygotować się na nadejście pociechy?

Artykuł sponsorowany

Oczekiwanie na narodziny dziecka to magiczny czas. Przyszła mama przygotowuje się do nowej roli pod każdym względem – czyta poradniki, chodzi do szkoły rodzenia, zdrowo się odżywia i nawiązuje więź z rosnącym pod jej sercem maleństwem. Ważnym aspektem oczekiwania jest także przygotowanie wyprawki dla dzidziusia. Podpowiadamy zatem, jak przygotować się na narodziny dziecka.

article cover
.

Jak wybrać wózek dla noworodka?

Jednym z najważniejszych zakupów jest wózek dla dziecka. W sklepie BoboWózki znajdziesz szeroki wybór wózków renomowanych producentów. Możesz zdecydować się na praktyczny zestaw 3 w 1 (gondola, spacerówka oraz fotelik samochodowy) lub na początek kupić tylko wózek głęboki (czyli gondolę). Gondola posłuży ci co najmniej kilka miesięcy (około 8-10) - do czasu, aż dziecko nie zacznie samodzielnie siadać. Ważne zatem, aby była dość obszerna i miała podnoszone dno (aby główka maluszka mogła być lekko podniesiona na późniejszym etapie).

Obecnie najczęściej można spotkać wózki głęboko-spacerowe. Dodatkowo musisz wówczas dokupić fotelik samochodowy dla dziecka. Jest to dobra opcja, jeżeli zależy ci na konkretnym foteliku. Dzięki adapterom i tak możesz umieścić taki fotelik w ramie wózka i okazjonalnie przewozić maluszka w ten sposób.

Wybierz lekki i kompaktowy wózek, który jest łatwy w składaniu. Zyskasz w ten sposób wygodę podczas przewożenia wózka samochodem. Ważna jest również amortyzacja i solidne koła, a ponadto wózek powinien być zwrotny, by łatwo się prowadził. Na terenach miejskich sprawdzą się mniejsze kółka. Jeśli zaś mieszkasz na wsi, to koniecznie wybierz duże pompowane kółka.

Pierwsze łóżeczko twojego dziecka - jakie powinno być?

Wiadomo, że najlepiej zasypia się w objęciach mamy. Niemniej maluszek powinien mieć swoje łóżeczko - komfortową i bezpieczną przestrzeń, w której nie tylko śpi, ale także relaksuje się i odcina od nadmiaru bodźców.

Wielu rodziców decyduje się na łóżeczko-dostawkę. Takie łóżeczko można postawić tuż obok łóżka, co jest niezwykle wygodne na samym początku przygody z rodzicielstwem. Jedna strona łóżeczka jest wówczas otwarta, a konstrukcja łóżeczka "przymocowana" do łóżka rodziców. Dzięki temu nawet nie będziesz musiała wstawać, gdy maluszek się przebudzi. Jednocześnie zadbasz o jego bezpieczeństwo - dziecko śpi z rodzicami, ale ma swoją przestrzeń, nie ma też ryzyka przygniecenia maluszka własnym ciałem. Możesz trzymać dzidziusia za rączkę, kiedy kwili, a mimo to będziesz wygodnie leżeć w swoim łóżku.

Oczywiście możesz wybrać także tradycyjne, drewniane łóżeczko ze szczebelkami. Zwróć uwagę, aby miało regulowane dno (gdy dziecko zacznie wstawać, opuścisz je na dół).

Ubranka i akcesoria dla maleństwa - co się przydaje?

Rozkoszne miniaturowe ubranka kuszą mnogością wzorów. Nie warto jednak kupować ich w nadmiarze. Pamiętaj, że maleństwo szybko rośnie. Oto lista podstawowych ubranek w rozmiarze 56 (0-2 miesiące), która pomoże ci skompletować wyprawkę:

  • Body (5-7 sztuk) - musisz mieć co najmniej kilka bodziaków, ponieważ łatwo się brudzą (na przykład podczas przewijania lub gdy maluszkowi się uleje). 
  • Śpioszki (5-7 sztuk) - śpioszki mają długie spodenki i rękawy, możesz je zakładać na body jako warstwę wierzchnią. To podstawowe codzienne ubranie maluszka.
  • Sweterki, ciepłe bluzy lub kurteczki (2-3 sztuki) - warto mieć kilka sztuk cieplejszych ubrań wierzchnich (oczywiście w zależności od pory roku). 
  • Skarpetki (4-5 par).
  • Czapeczki (2-3 sztuki) 
  • Rękawiczki-niedrapki (1-2 sztuki) - są przydatne, jeśli maluszek urodzi z długimi paznokciami i zachodzi ryzyko zadrapania buzi. 

Ponadto warto mieć 2-3 ciepłe kocyki, jak również lżejsze (na przykład muślinowe). Mamie z pewnością przyda się poduszka do karmienia, którą później wykorzysta maluszek (na przykład do leżenia na brzuszku).

Artykuł sponsorowany

.
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas