Roidmi Eve Plus: Robot sprzątający z funkcją sterylizacji brudu

Już nie tylko odkurza i myje podłogi, ale nawet sam opróżnia zawartość pojemnika i sterylizuje zebrany brud. Robot sprzątający Roidmi Eve Plus wchodzi na kolejny, wyższy poziom walki z brudem. Czego możemy spodziewać się po tym sprzęcie?

Niezbędny w każdym domu

Jeszcze do niedawna inteligentne roboty sprzątające były luksusem, na który mogli sobie pozwolić nieliczni. Dziś stały się powszechnym w naszych domach sprzętem AGD. Coraz więcej osób porzuca ręczne odkurzanie na rzecz robota, który zadba o czystość podłóg za nas. Taki sprzęt pokochają pracujące mamy, kobiety zajmujące się domem, miłośnicy porządku i właściciele zwierząt domowych. Dzięki niemu zaoszczędzimy sporo czasu i energii, które będziemy mogli wykorzystać na rozwijanie swoich pasji, aktywność z bliskimi czy po prostu na odpoczynek.

Robot z pojemnikiem na brud

Rosnący rynek robotów sprzątających sprawia, że trudno nam wybrać ten, który pasuje zarówno do naszego mieszkania, jak i stylu życia. Ciekawe rozwiązania oferuje Roidmi. Robot Eve Plus nie tylko odkurza, ale i myje podłogę, w dodatku nie trzeba go opróżniać, gdyż sam usuwa brud z pojemnika do worka o pojemności trzech litrów, który znajduje się w stacji dokującej. Pozostaje nam tylko raz na 60 dni wymienić worek. Oznacza to, że przez dwa miesiące nie musimy zaprzątać sobie głowy obsługą robota, który za nas zachowa czystość podłóg.

Funkcja sterylizacji nieczystości

Takie rozwiązania są już dostępne również u innych producentów. Co zatem wyróżnia robota Roidmi? Im dłużej odpady leżą, tym większe ryzyko, że rozwiną się w nich bakterie, wirusy i grzyby, a to stanowi potencjalne zagrożenie dla naszego zdrowia. Przetrzymywanie brudu przez okres aż 60 dni może być zatem ryzykowne.

Dlatego robot Roidmi Eve Plus wyposażony jest w system sterylizacji i usuwania zapachów. Wykorzystuje on filtr HEPA i technologię Active Oxygen używaną również do sterylizacji sprzętów medycznych. W ciągu zaledwie 12 sekund potrafi pozbyć się roztoczy, drobnoustrojów czy toksycznych chemikaliów z zebranego brudu, a także usunąć wszelkie zapachy. System sterylizacji brudu automatycznie uruchamia się przy każdym opróżnianiu zbiornika robota.

Zdalne sterowanie

Robotem Roidmi Eve Plus sterujemy przy pomocy aplikacji. Po pierwszym uruchomieniu urządzenie zapozna się z naszym mieszkaniem, tworząc jego mapę. Dzięki temu będziemy mogli nie tylko zlecać mu odkurzenie i umycie całej powierzchni podłóg, ale również pojedynczych pokoi, a nawet niewielkich obszarów, wyznaczać strefy, do których nie może wjeżdżać oraz utworzyć harmonogram sprzątania. A wszystko to zrobimy zdalnie, na przykład gdy przebywamy w pracy.

Dodatkowo w aplikacji sprawdzimy stan worka na kurz i stan baterii, dowiemy się, gdzie zostało już posprzątane i jak długo zajęła robotowi praca. Roidmi Eve Plus jest kompatybilny z systemami Mi Home, Alexa i Google Assistant może być zatem obsługiwany również głosowo.

Skuteczne odkurzanie i mycie podłóg

Jak już zostało wspomniane model Roidmi Eve Plus zarówno odkurza, jak i myje podłogę. Dzięki silnej mocy ssącej, która wynosi 2700 Pa, skutecznie usunie kurz, włosy, sierść zwierząt, piasek, okruszki i inne zanieczyszczenia znajdujące się na naszych podłogach. Urządzenie automatycznie reguluje prędkości obrotową szczotek bocznych - zwiększa ją, gdy dociera do mebli i ścian, a także w rogach.

Robot Roidmi Eve Plus wyposażony jest w inteligentny zbiornik na wodę o pojemności 250 ml, który precyzyjnie kontroluje jej poziom. Urządzenie symuluje ruchy wykonywane podczas ręcznego mycia podłogi mopem, dzięki czemu robi to skutecznie i dokładnie.

Niemal bezobsługowe działanie

Jeśli w trakcie sprzątania poziom naładowania baterii spadnie do 15 proc., robot sam powróci do bazy dokującej i wznowi pracę przy 80 proc. mocy baterii. W pełni naładowane urządzenie będzie pracowało przez 250 minut, sprzątając w tym czasie 250 m² podłóg. Roidmi Eve Plus wyposażony jest w czujniki, dzięki którym zwalnia i omija napotkane przeszkody. W dodatku jest w stanie pokonać próg o wysokości 2 cm i rozpoznać schody, dzięki czemu nie ma ryzyka, że z nich spadnie.

 

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy