Napój, który świetnie odtruwa wątrobę. Zrobisz za grosze, a efekty poczujesz szybciej niż myślisz

Jesienią i zimą jemy zwykle mniej warzyw i owoców, nie pijemy również tyle wody co latem. Mamy za to większą ochotę na niezdrowe przekąski i fast foody. Aby nie dopuścić do zaśmiecenia organizmu toksynami, warto raz na jakiś czas przygotować napój, który wspomoże usuwanie szkodliwych substancji z najważniejszych narządów ciała.

Napój, który świetnie oczyszcza z toksyn
Napój, który świetnie oczyszcza z toksyn123RF/PICSEL

Do zapewnienia sobie zdrowia i prawidłowego funkcjonowania wszystkich narządów, konieczny jest zdrowy tryb życia, oparty na odżywczej diecie i aktywności fizycznej. Niestety niewiele osób ma świadomość tego, że "śmieciowe" produkty, siedzący tryb życia, a także zanieczyszczenia środowiska i nieprawidłowe nawyki sprawiają, że w ciele człowieka gromadzą się toksyny. Często organizm nie jest w stanie samodzielnie sobie z nimi poradzić. Toksyny mogą doprowadzić do rozmaitych chorób oraz obniżyć wydolność narządów. Skutkiem tego wszystkiego jest obniżona odporność, złe samopoczucie, a tym samym większe ryzyko infekcji.

To chyba wystarczający powód, aby uświadomić sobie, że regularne oczyszczanie organizmu z toksyn i innych szkodliwych substancji jest wręcz koniecznością. Wcale nie musisz przechodzić na głodówki, aby tego dokonać. Wystarczy, że do swojej diety włączysz produktu o właściwościach silnie detoksykujących.

Przedstawiamy przepis na oczyszczający napój, który bez problemu przygotujesz w domu. Jego regularne spożywanie pomoże usunąć z ciała szkodliwe substancje, które na co dzień zagrażają zdrowiu. Napój ten łączy właściwości cytryny, ogórka oraz liści mięty, które działają stymulująco na organizm, wspomagając jego oczyszczanie. Ponadto składniki te odtruwają wątrobę, nerki, płuca oraz dogłębnie oczyszczają jelito grube.

Woda ze świeżym ogórkiem
Woda ze świeżym ogórkiem 123RF/PICSEL

Przepis na napój, który oczyszcza z toksyn

Aby przygotować napój, potrzebujesz:  

  • 2 litry wody
  • 1 cytrynę
  • 1 świeżego ogórka
  • 10 listków mięty

Przygotowanie:

  1. Dokładnie umyj ogórka i cytrynę. 
  2. Pokrój na plasterki i umieść w dużym słoiku. 
  3. Dodaj liście mięty, a następnie zalej wszystko 2 litrami wody i odstaw do lodówki na kilka godzin. 

Jak często pić taki napój, aby poczuć efekty?

Napój najlepiej pić dwa razy dziennie. Zaleca się stosowanie 15-dniowej kuracji co 2 miesiące. Aby uzyskać jeszcze lepsze efekty, na czas detoksu zaleca się wyeliminowanie z diety cukru, produktów mącznych oraz tłuszczy zwierzęcych.

Prosty sposób na odchudzanie - domowa woda owsianaInteria Kulinaria
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas