Suszarka slim czy pralko-suszarka? Wybieramy sprzęt do małego mieszkania

Kto zaczął korzystać z suszarki, ten już nigdy nie wróci do rozwieszania mokrego prania. To urządzenie daje ogromny komfort. Ale czy może sobie na nie pozwolić osoba, która mieszka na niewielkiej powierzchni?

Suszarka sprawia, że jeszcze tego samego dnia możesz założyć ubranie, które wymaga przeprania. Urządzenie służy również do odświeżania tkanin, a jeśli opróżnisz je tuż po zakończeniu pracy, większość z nich nie będzie wymagała prasowania. Bez wątpienia suszarka ułatwia życie, ale podstawowa wątpliwość pojawiająca się przed zakupem tego urządzenia dotyczy jego wielkości. W końcu to kolejny sporych rozmiarów sprzęt. Zobacz, jak rozwiązać ten problem.

Pralko-suszarka

Jeśli nie mamy w domu miejsca na suszarkę, dobrą alternatywą jest pralko-suszarka, czyli dwa urządzenia w jednym. Skoro istnieje takie urządzenie, to po co kupować dwa oddzielne? Z kilku powodów.

Po pierwsze tutaj mamy do czynienia z mniejszą ładownością. Jeśli pralka mieści 8 kg ubrań, to po zakończeniu prania, musisz 3 kg wyjąć, gdyż suszarka jest w stanie wysuszyć tylko 5 kg. Zwróć także uwagę na to, ile wody i energii zużywa takie urządzenie. Standardowo są one mniej oszczędne niż oddzielna pralka i suszarka, dlatego w tym przypadku warto rozważyć zakup sprzętu bardziej zaawansowanego technologicznie, czyli z pompą ciepła, która umożliwia pranie i suszenie w niższej temperaturze, co ma wpływ na oszczędność energii. Godne polecenia są urządzenia z programem Air Wash, który likwiduje nieprzyjemne zapachy bez użycia wody i proszku, a także z funkcją Pranie + Suszenie, która pozwoli w niecałą godzinę odbyć obydwa cykle. Niestety nie należy oczekiwać, że efekt będzie taki, jakbyśmy użyli niezależnej suszarki. Przygotowany przez sklep RTV Euro AGD ranking pralko-suszarek z pewnością ułatwi wybór odpowiedniego urządzenia.

Suszarka slim

Pranie suszone tradycyjnie schnie bardzo długo (w chłodnych miesiącach nawet parę dni), a pralki używasz przeważnie parę razy w tygodniu. W efekcie suszarka, na której rozwieszasz mokre pranie, jest rozstawiona niemal przez cały czas. Urządzenie do suszenia prania w porównaniu z tradycyjną suszarką wcale nie ma dużych gabarytów, szczególnie jeśli mowa o wersji slim, czyli tej wyróżniającej się płytkim bębnem.

W przeciwieństwie do pralki takie urządzenie nie musi być podpięte do odpływu (suszarki mają specjalne szuflady, w których gromadzi się woda, na koniec cyklu wystarczy ją wylać). Wymaga więc tylko źródła zasilania, w związku z tym nie musi koniecznie stać w łazience lub kuchni, można ją umieścić w szafie czy garderobie. W dodatku, używając specjalnego łącznika, suszarkę da się ustawić na pralce. Dzięki temu nie będzie zajmowała powierzchni podłogi. Suszarka też z powodzeniem może zastąpić żelazko i deskę do prasowania, gdyż na większości tkanin świeżo po wysuszeniu właściwie nie ma zagięć. Ogromną zaletą jest również fakt, iż usuwa większość kurzu, sierści zwierząt czy pyłków, które stanowią alergeny. Ubrania są więc jeszcze bardziej odświeżone niż po zwykłym praniu. W dodatku nawet w wersji slim suszarki mają większą pojemność niż odpowiedniki połączone z pralkami - w zależności od modelu mogą pomieścić 7-9 kg prania. Przed podjęciem decyzji zakupowej warto przejrzeć ranking suszarek slim przygotowany przez sklep RTV Euro AGD.          

 

Artykuł sponsorowany


Strona główna INTERIA.PL

Polecamy