Szkło — zamawiać lokalnie czy w internecie?

W kwestii wyboru szklarza, co opłaca się bardziej? Zamówić szkło u lokalnego szklarza czy zdecydować się zakup szyby przez internet?

Szkło na wymiar mimo stosowania go już od tysięcy lat — pierwsze szkło powstało jeszcze 5 tys. lat przed naszą erą — wciąż staje się coraz popularniejszą usługą dla zastosowań architektonicznych zarówno w domach i mieszkaniach, jak na budowach biurowców czy obiektów użyteczności publicznej. Mimo swojej wiekowości, jest to taki materiał, który wymaga profesjonalnej obróbki i idealnego dopasowania do konkretnych wymiarów danej kuchni, prysznica łazienkowego, ścianki czy sufitu szklanego. Choć usługi szklarskie kojarzą się nam z pewnością z klasycznymi rodzinnymi zakładami szklarskimi, to pytanie brzmi: co opłaca się bardziej - zamówić szkło u lokalnego szklarza czy zdecydować się zakup przez internet?

Lokalny szklarz

Mogłoby się wydawać, że szyby najlepiej zamówić u lokalnego szklarza. Jednak, czy na pewno? Oczywiście, takie rozwiązanie ma wiele zalet, ale również sporo wad. Omówmy najpierw korzyści regionalnych zakupów. Przede wszystkim klient ma możliwość uzyskania natychmiastowej odpowiedzi na ewentualne pytania oraz skorzystania z porad na temat wyboru najlepszego szkła do swoich wnętrz. Ponadto, w niektórych placówkach może zobaczyć wystawę wcześniejszych prac, które są wizytówką danego szklarza i osobiście sprawdzić grubość oraz fakturę materiałów, co da lepsze wyobrażenie o własnym zamówieniu. Dodatkowym autem skorzystania z usługi regionalnego szklarza jest jego obecność na miejscu, co sprawia, że istnieje szansa na wykonanie wybranej płytki szklanej jeszcze tego samego dnia, w którym ją zamówiliśmy — nie musimy przecież czekać na dostawę kurierską.

Niestety zakupy stacjonarne nie są pozbawione wad. Wprost przeciwnie - w obecnych czasach jest ich całkiem sporo. Do największych należą dostępność, jakość i cena. Sklepy lokalne otwarte są zazwyczaj w standardowych godzinach pracy, a te często będą pokrywać się z Twoimi, więc decydując się na wizytę u regionalnego szklarza, trzeba wykorzystać dzień urlopu lub weekend. Musimy też pogodzić się z tym, że tacy szklarze najczęściej posiadają bardzo ograniczony wybór dostępnych u nich gatunków szkła. Poza tym jedyny szklarz w okolicy może być oddalony od Twojego miejsca zamieszkania nawet o kilkadziesiąt kilometrów, co będzie generować dodatkowe koszty związane np. z dojazdem lub transportem. Kolejnym minusem będzie też niska jakość wycięcia szkła czy też jego obróbki — lokalni szklarze to zazwyczaj małe jednoosobowe lub kilkuosobowe rodzinne firmy, które nie posiadają wyspecjalizowanego sprzętu wartego setki tysięcy złotych, przez co szklane tafle wycinane przez nich mogą nie posiadać idealnych wymiarów, a obróbka krawędzi czy nawiercenie otworów również może pozostawiać trochę do życzenia. I wreszcie kwestia finansowa - lokalny sklep, który jest monopolistą w okolicy, ma prawo dyktować ceny według własnego uznania, a to często oznacza spore obciążenie dla portfela z uwagi na zawyżony cennik.

Szklarz internetowy

Obecnie coraz większa liczba usług dostępna jest w internecie i nie inaczej jest w przypadku szkła i luster na wymiar. Zakupy online to wygodna, szybka i zazwyczaj tańsza opcja, chociaż z pewnością znajdą się jej przeciwnicy. Czy słusznie? Wszystko zależy od upodobań danej osoby, ale nie da się ukryć, że współcześnie internet otwiera przed użytkownikami mnóstwo możliwości. I tak na przykład korzystając z usług szklarza online, możesz sprowadzić cały proces zakupowy do kilku kliknięć wykonanych w czasie przerwy na kawę lub w ramach niedzielnego odpoczynku. Nie ogranicza Cię godzina czy dzień tygodnia, ponieważ do sklepów online masz dostęp 24 godziny na dobę. Zamawiając szybę przez internet zyskujesz komfort zamówienia o dowolnym czasie przy jednoczesnej możliwości przebierania w wielu różnych typach szyb, pewność wysokiej jakości wykonania usługi dzięki możliwości zamówienia u potężnego producenta szkła prowadzącego interes po drugiej stronie Polski i posiadającego bardzo drogie wyspecjalizowane w obróbce szklanej maszyny oraz niską cenę, właśnie dzięki temu, że możesz zamawiasz w dużej firmie. Mogło by się wydawać, że w przypadku szyb może zaistnieć problem z ich wysyłką... Nic bardziej mylnego! Firmy szklarskie posiadają ogromne doświadczenie w transporcie produktów z tak kruchego materiału jakim jest szkło, dlatego mają swoje patenty na bezpieczną wysyłkę szyb, uniemożliwiającą kurierowi ich uszkodzenie.

Jak wspomniano na początku, szkło zamawiane na wymiar musi być idealnie dopasowane pod względem rozmiarowym do danego pomieszczenia, urządzenia, konstrukcji czy mebla. Dla niektórych osób zamawianie tak specyficznego produktu przez internet może wydawać się ryzykowne. Jednakże trzeba pamiętać, że kupując w punkcie stacjonarnym, godzimy się na niższą jakość i wyższą cenę, a przecież w przypadku zamówienia złożonego w sieci, w razie ewentualnego uszkodzenia przesyłki, internetowy szklarz z pewnością przyjmie reklamację i wyślę zamawiany produkt ponownie. Nie można też zapominać o kosztach - większa konkurencja w internecie sprawia, że dostawcy oferują swoim klientom korzystniejsze oferty (atrakcyjna cena, możliwość darmowej dostawy, większy asortyment szyb do wyboru, liczne rabaty i promocje).

A więc szklarz lokalny czy internetowy?

Szkło to bez wątpienia specyficzny materiał, który wiele osób będzie chciało zamówić osobiście u lokalnego dostawcy. Warto jednak przemyśleć zakup online, ponieważ pozwala on zaoszczędzić mnóstwo czasu, pieniędzy oraz energii, dodatkowo dając nam znacznie szersze pole do popisu i ostatecznie może okazać się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Z naszej strony z czystym sumieniem możemy polecić największego szklarza internetowego w Polsce, jakim jest www.szklonawymiar.pl z Krakowa. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą tej firmy.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy