Reklama

Reklama

Wygraj z trądzikiem bez wysuszania skóry

Zdaniem eksperta - dr n. med. Marty Hasse-Cieślińskiej, dermatologa i kosmetologa

Trądzik pospolity to jedno ze schorzeń, które pod wpływem słońca, a w konsekwencji przesuszenia skóry, może ulec tymczasowemu złagodzeniu. Poprawa stanu skóry jest jednak niestety tylko chwilowa. Przesuszona po lecie skóra, w wyniku uruchomienia naturalnych mechanizmów ochronnych, zwiększa produkcję łoju i objawy trądziku powracają - często ze zdwojoną siłą. Dlatego szczególnie po wakacjach bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry trądzikowej. Warto pamiętać nie tylko o składnikach przeciwbakteryjnych czy mikrozłuszczających, ale także o właściwym nawilżaniu tego typu skóry. Nie należy nawilżać stosując produkty do skóry suchej - będą działały natłuszczająco i komedogennie (zatykając pory). Niezbędne jest stosowanie kremów stworzonych specjalnie dla potrzeb skóry trądzikowej zawierających składniki nawilżające, np. kwas mlekowy.

Reklama


Walka z trądzikiem

Niedoskonałości skóry oraz zmiany trądzikowe dotyczą nie tylko nastolatków, ale również aż 40% dorosłych. Mogą być one spowodowane zarówno przez czynniki wewnątrzpochodne (zaburzenia hormonalne, nadmierna produkcja sebum), jak i zewnątrzpochodne (kosmetyki zatykające pory, środki chemiczne). Istota powstawania zmian chorobowych na skórze polega na zaburzonym wydzielaniu łoju oraz zaburzonym rogowaceniu przewodu wyprowadzającego gruczołu łojowego, czego konsekwencją jest powstawanie zmian niezapalnych (zaskórniki) oraz zapalnych (grudki i krosty).

Podczas stosowania leków przeciwtrądzikowych, w pielęgnacji skóry mają zastosowanie kremy działające nawilżająco i łagodząco, które przeciwdziałają wysuszeniu i podrażnieniu skóry w wyniku stosowanego leczenia. Jest to tym bardziej istotne, ponieważ większość leków przeciwtrądzikowych powoduje znaczne wysuszenie skóry. Wskazane jest stosowanie kosmetyków zawierających aktywne substancje przeciwtrądzikowe np. kwas mlekowy. Kwas mlekowy działa złuszczająco poprzez zmniejszenie wzajemnego przylegania komórek naskórka (keratynocytów), przeciwbakteryjnie i przeciwzaskórnikowo, a jako składnik NMF (naturalnego czynnika nawilżającego) jest aktywną substancją nawilżającą.


Dermokosmetyki skutecznie redukujące zmiany trądzikowe

Naukowcy z Centrum Badań Eucerin, we współpracy z dermatologami, opracowali unikalną linię produktów Eucerin® DermoPURIFYER o właściwościach potwierdzonych klinicznie, skutecznie redukującą zmiany trądzikowe oraz poprawiające kondycję skóry przetłuszczającej się i mieszanej.

Kosmetyki z linii Eucerin® DermoPURIFYER z Kwasem mlekowym łagodnie regulują funkcje skóry zakłócone przez trądzik, działając precyzyjnie w miejscu jego powstawania. Zapewniają idealną kontrolę i pielęgnację skóry, nie powodując jej wysuszania. Nie powodują interakcji z powszechnie stosowanymi lekami przeciwtrądzikowym i są w pełni bezpieczne dla skóry (mogą być używane codziennie).

Dzięki unikalnej formule z Follicle Targeting System (system transportu liposomalnego) kosmetyki z linii Eucerin® DermoPURIFYER redukują istniejące zmiany trądzikowe i zapobiegają powstawaniu nowych, jednocześnie doskonale oczyszczając skórę i odblokowując pory. Follicle Targeting System polega na dostarczeniu wysoce skutecznego Kwasu Mlekowego o działaniu antybakteryjnym i mikrozłuszczającym bezpośrednio do mieszków włosowych, czyli tam, gdzie powstają niedoskonałości i zmiany trądzikowe, przy jednoczesnym odpowiednim nawilżeniu skóry. Mieszek włosowy zostaje odblokowany i przywrócone zostają normalne funkcje skóry.


Eucerin® DermoPURIFYER - badania kliniczne potwierdzające skuteczność

Aby potwierdzić skuteczność produktów z linii Eucerin® DermoPURIFYER, przeprowadzono badania kliniczne*. W toku badań zaobserwowano wyraźną redukcję zmian trądzikowych i poprawę kondycji skóry już po 6 tygodniach regularnego stosowania kosmetyków z linii Eucerin® DermoPURIFYER.

przed zastosowaniem                                                po 6 tygodniach stosowania

*Badania kliniczne Żelu oczyszczającego, Toniku i Kremu - żelu przeprowadzone na łącznej grupie 90 osób.


W linii Eucerin® DermoPURIFYER dostępne są:

Żel oczyszczający - łagodnie i skutecznie oczyszcza, usuwając nadmiar serum, działa antybakteryjnie, zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych.

Tonik - łagodnie i skutecznie oczyszcza, usuwając nadmiar serum, działa antybakteryjnie, zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych.

Peeling - odblokowuje i oczyszcza pory, redukuje istniejące zaskórniki i zapobiega powstawaniu nowych, Łagodnie złuszcza, nie powodując podrażnień. Nie wysusza skóry oraz nie zatyka porów (jest niekomedogenny).

Krem-żel - redukuje niedoskonałości skóry i zmiany trądzikowe, zapobiega powstawaniu nowych zmian, zapewnia skuteczne nawilżenie. Odblokowuje pory, jest antybakteryjny i beztłuszczowy.

Korektor w sztyfcie - redukuje powstawanie zmian trądzikowych, kryje istniejące niedoskonałości skóry, łagodzi podrażnienia.


Eucerin® - wyłącznie w aptekach

Produkty Eucerin® można kupić wyłącznie w aptekach. Lista aptek na stronie www.Eucerin.pl.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy