Reklama

Cenny eksponat uszkodzony przez dziecko

Rodzinne wyjście z piekła rodem? Takie, podczas którego dziecko strąci na posadzkę dzieło sztuki współczesnej o wartości 132 tysięcy dolarów. Pewna rodzina z Kansas długo nie zapomni wizyty w ośrodku kultury w mieście Overland Park.

Podczas odbywającego się tam wesela doszło do brzemiennego w skutkach incydentu - jeden z najmłodszych biesiadników, pięcioletni chłopiec, w pewnym momencie podszedł do znajdującej się w hallu rzeźby, chcąc ją chwycić. Niestety, eksponat runął na podłogę. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez znajdujące się w pomieszczeniu kamery.

- Tak się kończy bezstresowe wychowanie - grzmią zbulwersowani internauci. - Cud, że dziecku nic nie się stało - oddycha z ulgą część komentujących.

Z kolei matka chłopca, Sarah Goodman, jest przekonana, że figura nie była odpowiednio zabezpieczona, skoro kilkulatek strącił ją bez problemu. Kobieta odpierając ataki osób twierdzących, że nie dopilnowała dziecka, podkreśla, że ona i jej mąż nie mają sobie nic do zarzucenia - cały czas byli w pobliżu, tylko po prostu nie zmieścili się w kadrze.

Reklama

Pani Goodman zaznacza, że nie był to wybryk chuligański, tylko wypadek. Wtórują jej niektórzy komentatorzy, mówiąc, że zarządcy obiektu powinni przewidzieć taką okoliczność i zrobić wszystko, by do niej nie dopuścić.

Praca autorstwa Billa Lyonsa, zatytułowana "Afrodyta z Kansas City" została wyceniona na 132 tys. dolarów. Jest to zawrotna kwota, biorąc pod uwagę, że tyle właśnie będą musieli zapłacić rodzice małego miłośnika sztuki. Okazuje się bowiem, że powstałe szkody są niemożliwe do naprawy. Artysta przyznał, że wykonanie popiersia bogini zajęło mu dwa lata i było to, jak dotąd, jego najambitniejsze dzieło. Dzień, w którym państwo Goodman otrzymali od ubezpieczyciela lokalnych władz list z wezwaniem do zapłaty, z pewnością nie należał do najszczęśliwszych w życiu rodziny. Kwotę widniejącą na rachunku uznali za "astronomiczną" - małżonkowie czekają na decyzję miasta, czy zdecyduje się wszcząć procedurę prawną.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy