Reklama

Dowiedziała się o ciąży godzinę przed porodem

​Mieszkająca w Szkocji Emmalouise Leggate przeżyła jedną z najbardziej zaskakujących chwil swojego życia. Będąc młodą matką, nie planowała kolejnej ciąży. Brała środki antykoncepcyjne i nie odczuwała żadnych dolegliwości. Jakie było jej zdumienie, gdy 17 lipca obudziła się z pełnym brzuchem ciążowym, do tego w trakcie akcji porodowej.

Jeszcze dzień wcześniej nic nie wskazywało, aby była w ciąży. Nie miała zachcianek żywieniowych, porannych nudności, miała płaski brzuch, a brak miesiączki uważała za efekt przyjmowanych tabletek hormonalnych. Stąd poranne wydarzenia wywołały u młodej kobiety prawdziwy szok.

Powodem, dla którego nie zarejestrowała żadnych objawów było nietypowe ułożenie dziecka w macicy. Niedawno opisywaliśmy podobny przypadek, gdzie młoda kobieta również nie wiedziała, że jest w ciąży, ale tam powodem był fakt, że dziecko było ukryte w jednej z dwóch macic.

Reklama

Przerażona Emmalouise została zawieziona do szpitala przez babcię. Poród zaczął się i zakończył na szpitalnym parkingu, zanim do spanikowanej kobiety zdążyła dobiec położna i lekarz. Na świat przyszła dziewczynka - Ciara. Obie panie przeszły serię badań, ale wszystko wskazało, że są zdrowe.

Emmalouise nie mogła długo uwierzyć w to, co się stało. Według jej własnych słów był to "szalony poranek", ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

Lekarze podkreślają, że poród przebiegł bez komplikacji również dlatego, że był już drugim w życiu 19-latki. Gdy Emmalouise jechała do szpitala, jej partner Sean, zajmował się starszą córką - Caomhe. Oboje uważają, że kolejne dziecko jest wielkim szczęściem, ale mają nadzieję, że nie przeżyją już więcej takich niespodzianek.

Aby zapobiec takim wydarzeniom w przyszłości, kobieta regularnie przeprowadza testy ciążowe. Zmieniła też środki antykoncepcyjne.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: poród
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama