Reklama

​Kacper w operze

Adam Święcki wyraźnie zadomowił się już na stałe w Wydawnictwie TADAM. To bardzo dobrze, bo jego komiksy dla dzieci są doskonałe. Jednak tym razem, autor przygotował książeczkę dla starszych czytelników. Opuszczamy pełen zwierzątek las i wybieramy się w magiczną podróż do opery.

Tytułowy chłopiec, Kacper, przeżyje na kartach książki niezwykłą przygodę. Wraz z rodzicami wybierze się do tajemniczego budynku, gdzie muzyka połączy się z teatrem. Wycieczka będzie okazją do spędzenia wieczoru z rodzicami i doznania nowych, niezwykłych wrażeń.

Adam Święcki idealnie uchwycił atmosferę panującą w domu młodego człowieka przed nowym, ważnym wydarzeniem. Kacper jest podekscytowany i nie może się wprost doczekać. Daje się ponieść wydarzeniom i własnej wyobraźni, dzięki czemu wizyta w operze staje się przeżyciem prawdziwie magicznym.

Reklama

Mały Kacper staje się bohaterem wydarzeń. Bez niego całe przedstawienie zakończyłoby się klapą. Dumny chłopiec opowiada o swoich przeżyciach rodzicom i choć oni mu nie wierzą, to Kacper dobrze wie, jak ważną rolę odegrał.

"Kacper w operze" doskonale balansuje między opowieścią, a formą albumu. Ilustracje autora są wręcz nieziemskie, ciągnąc się po stronach i roztaczając magiczne wizje. W ich ramach mieści się treść, która w nienachalny sposób przekazuje młodym czytelnikom podstawowe informacje o operze.

W opowieści udało się też wspaniale uchwycić zachowania małego chłopca, który wybiera się z rodzicami w tak niecodzienne miejsce - podekscytowanie, radość i zdumienie. A wszystko subtelnie podane w subtelny i zilustrowane w sposób godny albumu.

Książka sprawi wielką radość zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Jest śliczna, mądra i naprawdę chętnie się do niej wraca. Koniecznie obejrzyjcie ją przy najbliższej okazji w księgarni lub sprawcie na prezent dla zaprzyjaźnionego książkofila. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: książki dla dzieci
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy