Reklama

Reklama

"Kevin sam w domu" z... LEGO. W zestawie prawie 4 tys. klocków

Kto nie uwielbia filmu "Kevin sam w domu"? Zabawne perypetie chłopca, który przez przypadek został sam w domu na święta Bożego Narodzenia, dostarczają rozrywki wielu pokoleniom. Ten świąteczny klasyk wszech czasów powraca, tym razem jako zestaw klocków LEGO. I co ciekawe, jest jak kalendarz adwentowy - składa się aż z 25 worków z klockami.

Bez Kevina nie ma świąt. Teraz można się nim cieszyć cały rok

Film "Kevin sam w domu" z roku 1990 w reżyserii Chrisa Columbusa to film, który niczym barszcz z uszkami czy makowiec, wpisuje się w tradycję świąt Bożego Narodzenia. LEGO przygotowało niezwykłą gratkę dla miłośników perypetii chłopca. Zestaw "Kevin sam w domu" to odtworzony słynny filmowy dom rodziny McCallisterów.

Zestaw powstał na podstawie projektu zgłoszonego na platformie LEGO Ideas przez 28-letniego Alexa Storozhuka z Ukrainy. Jest to największy zestaw stworzony na bazie pomysłu LEGO Ideas - ma imponującą liczbę 3 957 części.

Domek z klocków odwzorowuje nie tylko wygląd fasady z zewnątrz - także układ wnętrza jest w pełni zgodny z filmowym oryginałem i obejmuje parter, pierwsze piętro, kuchnię, piwnicę oraz strych.

Reklama

Mechanizm pozwala otwierać dom tak, aby można było swobodnie bawić się w jego wnętrzu: ściany rozdzielają się pośrodku i rozkładają na boki, odsłaniając wnętrza pomieszczeń. Podnosi się również dach.

W zestawie "Kevin sam w domu" znajdziemy także głównych bohaterów z filmu, w tym samego Kevina, rabusiów Harry’ego i Marva, staruszka Marley’a oraz mamę Kevina, Kate - wszyscy oni przybrali postać minifigurek LEGO.

Każdy pokój pełen jest szczegółów z filmu. Mamy tu nawet płyn po goleniu ze słynnej sceny, gdy Kevin "golił się" w łazience, tarantulę jego brata Buzza, furgonetkę rabusiów, puszki po farbie użyte do ich powalenia oraz domek na drzewie z liną do zjeżdżania. Inne elementy wyposażenia to kominek, choinka, zabawkowy pociąg, zegar, stół z jadalni i gramofon.

Zestaw Kevin sam w domu jak kalendarz adwentowy

Zestaw "Kevin sam w domu" składa się z 25 worków z klockami, co przypomina kalendarz adwentowy. Dzięki temu można budować kultowy dom w kolejności zgodnej z filmem: zaczynając od spotkania ze złodziejami i ich furgonetką, a kończąc na ponownym spotkaniu Kevina z jego mamą Kate.

Przełożenie oryginalnego planu Alexa na projekt zestawu i stworzenie ostatecznej wersji było zadaniem projektanta LEGO, Antiki Bracanova. - Powołanie do życia domu z "Home Alone" według koncepcji Alexa było genialną zabawą. Przemyślał każdy aspekt, od rozplanowania pomieszczeń, po użycie kolorów i najważniejszych detali z filmu, dzięki czemu od razu wiemy, w czyim domu jesteśmy - opowiada o swoim zadaniu Antica.

- Podążając za scenariuszem filmu, chcieliśmy sprawić, by składanie zestawu było jak najbardziej wciągające dla fanów kochających klocki LEGO i historię Kevina. Proces budowy, odzwierciedlający film krok po kroku, a potem możliwość otwierania i zaglądania do środka budowli, zapewnią wielogodzinną, radosną zabawę w nadchodzące Boże Narodzenie - dodaje.

Zobacz także:

W Radomiu powstają niezwykłe murale

Demoniczne opętanie Anneliese Michel

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Kevin sam w domu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje