Reklama

Masz już pomysł na prezent dla dziecka?

Znalezienie trafionego, świątecznego prezentu dobrej jakości jest rokrocznie prawdziwym wyzwaniem. Dlatego sprawdzone pomysły na gwiazdkowe upominki cieszą się niesłabnącą popularnością. Aby ułatwić przedświąteczne poszukiwania, prezentujemy zestawienie kilku pomysłów na niestandardowe upominki, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzy waszego dziecka.

Kiedyś dzieci cieszyły się z otrzymanej pluszowej zabawki albo paczki ze słodyczami. Obecnie takie podarunki już nie wystarczają. W dobie, kiedy dzieci większość czasu spędzają przed komputerem lub ekranem telewizora, rodzice starają się sprezentować swoim maluchom aktywną rozrywkę. Mają do wyboru wiele opcji, między innymi karnety na zajęcia taneczne. Jeśli wasze maluchy słysząc muzyką, zaczynają rytmicznie się kołysać, to szkoła tańca może okazać się świetnym prezentem.

Podobnie sprawa wygląda z zajęciami sportowymi. Dziecko, które wprost nie może usiedzieć na miejscu nie będzie zadowolone z zabawek albo puzzli. Warto wówczas zastanowić się nad dziedziną sportu, która sprawi dziecku radość, a jednocześnie będzie rozwijać i rozbudzać jego wyobraźnię.

Reklama

Porcja doskonałej rozrywki


Jeśli taki prezent okaże się być zbyt kosztowny, warto pomyśleć nad innym rozwiązaniem.  Jako alternatywę zorganizowanych zajęć można wskazać rodzinne centra rozrywki, które stają się coraz popularniejsze w Polsce. Domeną takich miejsc jest przede wszystkim ilość atrakcji i dostępność, gdyż obecnie w większości dużych miast znajdziemy przynajmniej jedno takie centrum. Wiele z nich, podobnie jak szkoły sportowe czy taneczne, oferuje szereg karnetów na określoną ilość wejść, uzupełnione o dodatkowe godziny lub inne gratisy.

- Decydując się na wejściówkę do parku rozrywki podarujemy dziecku mnóstwo dobrej zabawy, a przede wszystkim zapewniamy mu prawidłowy rozwój fizyczny - dodaje Mikołaj Jędrzejkowski dyrektor Największego w Polsce Rodzinnego Centrum Rozrywki Loopy’s World. Dodatkowym prezentem dla dziecka, będzie czas spędzony z, na co dzień, zapracowanymi rodzicami.

Przed konsolą też może być aktywnie

Dla amatorów domowej rozrywki również mamy propozycję - gry na konsole. Nie są to jednak typowe gry, w których steruje się postacią dołączonym do konsoli padem. Aby sprawić frajdę dziecku, warto rozejrzeć się za konsolą z kontrolerami ruchu. Za pomocą takich urządzeń maluch może skakać z wirtualnej skoczni narciarskiej lub, razem z kolegami, zmienić się w grupę taneczną.

Decydując się jednak na taki sprzęt, należy wziąć pod uwagę dostępną w domu przestrzeń. Brak wystarczającej powierzchni wykluczy wspólną rozrywkę i zniechęci do zabawy. Z resztą, kto chciałby sam głaskać małego tygrysa ocierającego się o ekran?

Jeśli zabawa, to i edukacja!

Szukając wyjątkowego upominku dla malucha warto zastanowić się nad zabawkami edukacyjnymi. Dwustronne puzzle lub zegarek uczący jak poprawnie odczytywać godzinę są prezentami, które zaspokoją ciekawość małych odkrywców, gdyż rozwijają wyobraźnię i motywują dziecko do dalszej zabawy. Niestety, dzieci szybko się nudzą takimi gadżetami i po pewnym czasie znajdują swoje miejsce na półce obok pluszaków i innych, podobnych drobiazgów.

Każdy rodzic chce spełniać marzenia swoich dzieci, a prezenty gwiazdkowe są jednym ze sposobów na obdarowanie malucha czymś wyjątkowym. Jednak zanim zdecydujemy się na określony prezent należy porządnie się zastanowić czy dziecko na pewno będzie z niego zadowolone i, czy upominek będzie pozytywnie na nie wpływał. W końcu wybór jest nieograniczony, a możliwości sprawienia świątecznej niespodzianki bez liku. Niezależnie jednak od tego czy wybierzemy wejściówkę do centrum rozrywki czy logiczną układankę pamiętajmy, że najważniejszy jest przecież uśmiech i radość naszego dziecka.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prezent | dziecko | aktywność | puzzle | zdrowie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy