Reklama

Reklama

Po cesarce trudniej traci się ciążowe kilogramy

Kobiety, które miały cesarkę, twierdzą, że trudniej im schudnąć niż koleżankom, które rodziły naturalnie.

Co na ten temat sądzi nasz redakcyjny ekspert?

Reklama

LESZEK LEWANDOWSKI:  - Rzeczywiście, kobietom, których dzieci przyszły na świat przez cesarskie cięcie, może być trudniej odzyskać wagę sprzed ciąży. Utracie kilogramów sprzyja wysiłek fizyczny, zaś u mamy po cesarce nie jest on w pełni możliwy. Przez miesiąc po zabiegu kobieta w ogóle nie powinna ćwiczyć, później może spróbować lekkiej gimnastyki.

- Odpadają jednak wszelkie ćwiczenia wymagające podnoszenia ciężarów (np. trening na siłowni) przynajmniej przez 4 miesiące od cesarki. Utratę nadprogramowych kilogramów, które zostały po ciąży, ułatwia również kobiecie karmienie piersią. Niestety, mamy, które przeszły cesarskie cięcie, częściej miewają problemy z laktacją.

- Nie znaczy to, że panie, które urodziły swoje dzieci w ten sposób, nie dojdą do formy sprzed ciąży. Jednak muszą się przygotować na to, że będzie im nieco trudniej to osiągnąć, a sam proces chudnięcia zajmie im więcej czasu niż kobietom, które rodziły naturalnie.

- Kluczową rolę w nim odgrywa dobrze zbilansowana, lekkostrawna dieta - to ona pomoże młodej mamie w systematycznej utracie wagi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje