Reklama

Przemysław Czarnek: Kwarantanna dla uczniów mogłaby być krótsza

"Byłbym za skróceniem kwarantanny dla uczniów do tygodnia, a nawet mniej" - powiedział Przemysław Czarnek /Krzysztof Radzki /East News

Reklama

Podczas briefingu prasowego w Baranowie, w powiecie puławskim minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przyznał, że o ile byłoby to możliwe, byłby za tym, aby skrócić "maksymalnie" kwarantannę dla uczniów. "Do tygodnia, a nawet mniej".

Spora liczba zakażeń koronawirusem w Polsce sprawiła, że mówimy już o IV fali pandemii. Z tego powodu pojawia się sporo pytań o obostrzenia i nowe rozwiązania, które szykują przedstawiciele rządu.

Przy okazji briefingu prasowego w Baranowi Przemysław Czarnek został zapytany o możliwość krótszej kwarantanny dla uczniów, którzy już po siedmiu dniach od kontaktu z zakażonymi nie mają objawów, a konkretnie, czy tacy uczniowie po uzyskaniu negatywnego wyniku testu mogliby wrócić do szkoły wcześniej.

W odpowiedzi minister stwierdził, iż nie jest specjalistą w tym temacie ani przedstawicielem Ministerstwa Zdrowia, ale "jeśli taki powrót byłby możliwy i bezpieczny z punktu widzenia bezpieczeństwa zdrowia dzieci i młodzieży, to optowałby właśnie za tym, żeby tę kwarantannę skrócić maksymalnie".  

Reklama

Określenie "maksymalnie" w tym wypadku zdaniem Czarnka miałoby oznaczać tydzień, a nawet mniej. Jego zdaniem obecna fala COVID-19 ma inną specyfikę niż poprzednie, co objawia się w mniejszej liczbie hospitalizacji. 

Dodał także, że koronawirusa można złapać w wielu miejscach i sytuacjach, takich jak galerie, kina, czy spotkania towarzyskie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Przemysław Czarnek | Kwarantanna [film] | COVID-19 | uczniowie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy