Udane wakacje w "posklejanej" rodzinie

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Udostępnij
Nie zawsze wspólny wyjazd jest łatwy...
Nie zawsze wspólny wyjazd jest łatwy...123RF/PICSEL
  • Nie czekaj do ostatniej chwili. Wcześniej uzgodnij z drugim rodzicem najważniejsze sprawy organizacyjne.
  • Zdanie dzieci też jest ważne. Rozmawiaj z nimi o tym, czego by chciały. Może nie warto rywalizować o to, kto im wykupi droższy wyjazd, tylko wspólnie zafundować wymarzony obóz językowy czy żeglarski?
  • Tak samo traktuj dzieci z obydwu związków, a już szczególnie wtedy, gdy wszyscy jesteście razem. Nie róbcie niczego na siłę, ale starajcie się szukać takich form spędzania wolnego czasu, które będą atrakcyjne dla wszystkich i pozwolą wam się lepiej zintegrować.
  • Nie przenoś złych emocji na dziecko, nawet gdy nie masz dobrych kontaktów z byłym partnerem. Namów pociechę, aby wysłała do niego kartkę pocztową z wakacji, pomóż jej wybrać mały upominek, który da w prezencie po powrocie.
  • Staraj się, żeby dziecko, które spędza z tobą wakacje, miało regularny kontakt z drugim rodzicem. Umówcie się, w jaki sposób i jak często. Może wystarczy codzienny SMS albo krótka rozmowa telefoniczna.
  • Pamiętaj, że od czasu do czasu dziecko potrzebuje rodzica tylko dla siebie. Niekiedy pozwól więc partnerowi na "męski wypad" z synem na łódkę czy w góry albo wyjazd z córką na koncert jej ulubionego zespołu. Wyjeżdżając za granicę, warto mieć ze sobą potwierdzoną notarialnie zgodę drugiego rodzica na taką wyprawę (np. w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie taka zgoda, przetłumaczona na angielski, jest obowiązkowa).
Naj
emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Udostępnij
Oceń artykuł
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Przejdź na