Uwięzione w jednym ciele
Mówi się, że bliźnięta mają ze sobą szczególną więź. Bliźniaczki Hensel wiedzą coś o tym, bo nie rozstają się od lat, ani na chwilę. Ich historia uczy, że chcieć, to móc.
Kinder niespodzianka!
Kiedy ich mama była w ciąży, lekarze nie zauważyli niczego niepokojącego. Pomimo przeprowadzonego USG i szeregu innych badań, twierdzili, że urodzi córkę. Jakie były ich zdziwienie, kiedy na świat przyszły bliźniaczki. Od samego początku sądzili, że nie pożyją długo. Według statystyk, przeżywalność bliźniąt syjamskich jest jak 1 na 30 milionów. Medycy byli tak zdumieni, że przez długi czas nie pokazywali dzieci rodzicom. Ich obawy okazały się jednak bezzasadne, ponieważ i ojciec, i matka nie mieli najmniejszego problemu z pokochaniem i zaakceptowaniem dzieci.
Jeden organizm, dwie osoby
Siostry Abigail i Brittany Hensel urodziły się w USA w 1990 roku. Przyszły na świat z policefalią czyli stanem, w którym organizm ma tylko jedno ciało, a co najmniej dwie głowy. W ich przypadku we wspólnym organizmie znajdują się dwa kręgosłupy, serca i żołądki, trzy płuca i nerki, jedna para rąk i nóg, jedna wątroba, wspólny układ krwionośny i dwie głowy.
Od najwcześniejszych lat ich rodzice starali się, żeby miały jak najbardziej zwyczajne dzieciństwo i były samodzielne. Z uporem odrzucali wszystkie próby uczynienia ze swoich dzieci widowiska i sensacji. Nie wyrażali zgody na naukowe badania i eksperymenty z ich udziałem. Za to zgodzili się, aby siostry wystąpiły w kilku filmach dokumentalnych, oraz w 8-odcinkowym reality show, pokazującym ich życie i zmaganie się z codziennością.
Współpraca 24 godziny na dobę
Każda z dziewczynek odczuwała swoją połowę ciała, poza jednym przypadkiem. Abby czuje ból brzucha po stronie Brittany, a Brittany po stronie Abby. Siostry szybko nauczyły się współpracować i dzięki temu potrafią jeździć na rowerze, biegać, pływać i grać w baseball, a w wieku 16 lat zdały egzamin na prawo jazdy i zaczęły jeździć samochodem. Czasem podczas rozmowy jedna zaczyna zdanie, a druga je kończy, niekiedy mówią jednocześnie. Potrafią też czytać sobie w myślach. Poza tym mają różne osobowości, oraz odmienne upodobania kulinarne i modowe. To, co ich łączy, poza wspólnym ciałem, to pozytywna postawa względem świata i ludzi. Dziewczyny od zawsze były otoczone gronem przyjaciół, którzy dawali im poczucie, że są lubiane i akceptowane.
Dorosłość
Siostry ukończyły uniwersytet Bethel i pracują jako nauczycielki. Abby uczy matematyki i fizyki, a Brittany literatury i historii. Władze szkoły, które je zatrudniły, miały wiele wątpliwości, czy dziewczyny poradzą sobie z ujarzmieniem klasy niesfornych dzieciaków. Niepotrzebnie. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywały latami, pracując jako opiekunki w wakacje. Mają świetny kontakt z uczniami, którzy bardzo lubią swoje nietypowe nauczycielki. Kobiety pobierają tylko jedna pensję, bo wykonują pracę jednej osoby. Pomimo złych rokowań po urodzeniu, dzięki uporowi i ciężkiej pracy, bliźniaczki osiągnęły naprawdę dużo. Ich przykład uczy, że chcieć to móc.