Reklama

W koronie. Nie ma miejsca jak dąb

Tudo to żółw, młody, wyluzowany i niezależny. A do tego bez skorupy. Ale o tym, dlaczego ją stracił i jak sobie poradzi, musicie już dowiedzieć się sami.

Świetny tekst Bartosza Sztybora, zachowujący równowagę pomiędzy humorem a trudnymi filozoficznymi pytaniami, doskonale zarysowuje postaci, które intrygują, wzbudzają sympatię oraz wielką ciekawość. Doskonałe ilustracje Piotra Nowackiego z kolorem (wielokrotnie nagradzanego przez Polskie Stowarzyszenie Komiksowe) Łukasza Mazura, zostały stworzone przede wszystkim z troską o rozwój estetyczny młodego odbiorcy.

Komiks o tożsamości, czyli o poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie kim jestem?, z kim się identyfikuję, do jakiej grupy należę? Książka porusza zagadnienie procesu formowania tożsamości, opisuje etap rozpoznawania zasobów zarówno własnych, jak i otoczenia, rozpoznawania relacji łączących jednostkę z innymi oraz poznania własnego obrazu w oczach innych. Po okresie rozpoznania żółw Tudo dokonuje wyboru określonej drogi życiowej wraz z wszelkimi jej konsekwencjami, zarówno tymi bliskimi, jak i odległymi.  Tak naprawdę wiąże się to z podróżą w nieznane i poszukiwaniem swego miejsca na świecie.

Reklama

Ten tekst jest zaproszeniem do rozmowy rodzica z dzieckiem i wspólnego szukania odpowiedzi na pytania: Gdzie jest dom?, Kim są prawdziwi przyjaciele?, Co definiuje człowieka? I co dla nas jest ważne?

"Nie ma miejsca jak dąb" jest pierwszą częścią serii komiksów "W koronie".

Wydawnictwo TADAM

Warszawa 2017

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: komiksy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy