Reklama

Zdrowa gimnastyka niemowlęcia

Czy wiesz, że już 2, 3-miesięczny smyk może się gimnastykować? Musisz mu jednak w tym pomóc. Ćwiczenia, które polecamy, to bardziej zabawa niż sport, jednak nawet taka aktywność jest cenna. Poćwicz ze swoim malcem i pomóż mu w rozwoju.

Rowerek

● Połóż dziecko na wznak, a sama klęknij przed nim. Smyk wierzga? To świetnie! Wykorzystaj ten naturalny odruch kopania, aby wzmocnić jego nóżki. Chwyć stópki malca i z wyczuciem stawiaj opór kopniaczkom tak, aby bobas zaczął robić "rowerek". Ćwicz obiema nóżkami naraz.

Wańka-wstańka

● Gdy twój brzdąc ma 5 miesięcy i potrafi już sam trzymać główkę, możesz pobawić się z nim w wańkę-wstańkę. Gdy malec leży na poduszce, klęknij przed nim i chwyć go za rączki, kołysząc do przodu i do tyłu, a potem z boku na bok. Jeśli mu się to spodoba, spróbuj kołysać go w kółeczko.

Reklama

Z boczku na boczek

● Połóż zabawkę obok maleństwa leżącego na pleckach, ale w pewnej odległości, tak aby nie mogło jej od razu chwycić. Delikatnie zegnij smykowi kolanka i pomóż przekręcić się w stronę zabawki. Powtórz ćwiczenie również w drugą stronę. Takie turlanie przygotowuje dziecko do samodzielnego obracania się, dlatego jest doskonałym ćwiczeniem dla malców między 4. a 5. miesiącem życia.

Mam dziecko
Dowiedz się więcej na temat: rozwój dziecka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama