Reklama

Adalia Rose zmarła w wieku 15 lat. Cierpiała na rzadką chorobę

Adalia Rose, twórczyni internetowa zmarła 12 stycznia 2022 roku. Tragiczną informację podali bliscy YouTuberki za pośrednictwem jej mediów społecznościowych. 15-latka zmagała się z rzadką chorobą, która powoduje przedwczesne starzenie się organizmu. „Dotknęła MILIONY ludzi i pozostawiła swój ślad w każdym, kto ją znał” – napisała zrozpaczona rodzina.

Pochodząca z Teksasu YouTuberka i Influencerka Adalia Rose nie żyje. Dziewczyna zyskała międzynarodową rozpoznawalność dzięki teledyskowi do utworu "Gangam Style" zespołu PSY w którym zatańczyła w 2012 roku. Od tego czasu grono jej fanów sukcesywnie się powiększało. 

Adalię Rose na Facebooku obserwowało aż 12 milionów użytkowników. Na Instagramie twórczyni internetowa zgromadziła 379 tysięcy obserwatorów.

YouTuberka zmarła 12 stycznia. Adalia Rose miała zaledwie 15 lat,  jednak od urodzenia cierpiała na nieuleczalną, niezwykle rzadką chorobę - progerię. 

Progeria: Jak się objawia?

Reklama

Progeria, potocznie nazywana jest "przedwczesną starością". To niezwykle rzadki, genetycznie uwarunkowany zespół, który powoduje, że organizm  starzeje się szybciej. Pierwsze objawy progerii zazwyczaj pojawiają się około 2 roku życia. Średnia długość życia osób cierpiących na tę chorobę wynosi około 13 lat. 

Chorzy na progerię charakteryzują się specyficznym wyglądem. Już w wieku kilku lat ich skórę zaczynają pokrywać widoczne zmarszczki i bruzdy. Policzki stają się zapadnięte, przez co nos wydaje się bardziej wydatny. Osoby cierpiące na ten zespół, są łyse i niskorosłe, a ich czaszka nie jest proporcjonalna w stosunku do reszty ciała (jest większa). Umysłowo są to jednak w pełni sprawni ludzie.

Wiek organizmu chorych zmienia się bardzo szybko. Lekarze podają, że w ciągu kalendarzowego roku ich ciało może posunąć się o 8 do 10 lat. To sprawia, że chociaż pacjenci umierają w wieku nastoletnim, kondycja ich organizmu jest porównywalna z kondycją niespełna 100-letnich starców.

Zobacz również: Progeria. Gdy dzieci starzeją się szybciej niż rodzice

Adalia Rose zmarła. Rodzina YouTuberki pogrążona w żałobie

Adalia Rose dzięki swojej internetowej działalności sprawiła, że wiedza społeczeństwa na temat progeri znacznie wzrosła. 15-latka pozostawiła pogrążoną w żałobie rodzinę, która nie może pogodzić się ze stratą.

***
Przeczytaj również:


Urlop menstruacyjny: Fanaberia czy krok naprzód?

Nerwica niedzielna: Gdy wolny dzień staje się koszmarem

Halitoza, czyli nieprzyjemny zapach z ust. Przyczyny problemu

Zobacz również: 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Adalia Rose | progeria

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama