Cristiano Ronaldo pochwalił się kosztownym gadżetem

Odbierając w Dubaju nagrodę dla najlepszego piłkarza, Cristiano Ronaldo pochwalił się zegarkiem ze złota i diamentów. Cena: blisko 500 tys. dol.

Cristiano Ronaldo uwielbia luksusy
Cristiano Ronaldo uwielbia luksusyISABELLA BONOTTO/ AFPEast News

Gadżet Ronaldo to Rolex GMT-Master II Ice. Jest obudowany 18-karatowym białym złotem o grubości 13 mm oraz 30-karatowymi diamentami, które pokrywają bransoletę, tarczę i kopertę. Tarczę chroni "szkiełko" z odpornego na zarysowania kryształu szafirowego. Rolex piłkarza nie jest jedynie drogą ozdobą. Ma kilka przydatnych funkcji. Można w nim np. nurkować do 100 metrów, a automatyczny mechanizm nie wymaga nakręcania ani baterii - do napięcia sprężyny wystarczy ruch nadgarstka. A gdyby sportowiec odłożył go do sejfu, rezerwa energii wystarczy na 50 godzin tykania.

Kolekcjonerzy luksusowych zegarków powtarzają, że "nie kupuje się ich po to, żeby sprawdzić, która godzina, ale by o właściwej godzinie założyć". Ronaldo wybrał godzinę odebrania nagrody dla najlepszego piłkarza podczas gali Globe Soccer Awards w Dubaju.

Według portalu Bobswatches, gdy ten model pojawił się na rynku, kosztował 485 350 dol. Portugalski napastnik zarabia rocznie na boisku ok. 36 mln dol. Poza boiskiem znacznie więcej. Według portalu Buzz Bingo za post opublikowany przez Ronaldo na Instagramie, sponsorzy płacą mu średnio 975 tys. dolarów. Jedna notka pozwoliłaby mu więc kupić dwa najdroższe Roleksy.

Ale gdyby Portugalczyk chciał pochwalić się naprawdę drogim zegarkiem, musiałby napisać dwa posty. Znacznie droższe od jego Roleksa jest każde z dzieł szwajcarskiego zegarmistrza Richarda Mille'a. Za model RM 56-02 Tourbillon Sapphire z trzypoziomową obudową wykutą z bryły czystego szafiru trzeba zapłacić ok. 2,02 mln. dol. Zegarek od Mille'a nosi na nadgarstku m.in. Rafael Nadal.

PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas