Reklama

Dla kobiet, wobec kobiet i z kobietami !

Ze znanym aktorem Cezarym Żakiem rozmawia Ilona Adamska.

Na jednej ze stron internetowych czytamy : "Jestem facetem, który zawsze miał nadwagę i do pewnego czasu kompleksy z tego powodu. Okazało się jednak, że w moim zawodzie ta nadwaga jest moim atutem. Dzięki niej jestem charakterystyczny i rozpoznawalny. Wtedy kompleksy znikły. Ale chęć bycia szczupłym zawsze gdzieś tam jest...". Ostatnio wszyscy podziwiamy Pańską metamorfozę. Co skłoniło Pana do podjęcia walki z nadwagą?

Cezary Żak: Trochę względy zdrowotne, trochę zawodowe. Pojawiło się nadciśnienie i zapaliła się czerwona lampka. Poza tym po "Miodowych latach" chciałem zmienić warunki zewnętrzne i się udało. Od czasu jak schudłem zacząłem dostawać więcej propozycji zawodowych, nie tylko komediowych.

Reklama

Początki były zapewne najtrudniejsze?

C.Ż. Wiele razy już o tym mówiłem. Zrzuciłem 30 kg w ciągu 3 lat. Najtrudniejsze jest pierwsze pół roku. Trzeba się bardzo pilnować. Namawiają mnie żeby moje obserwacje własnego organizmu i walkę z nadwaga gdzieś opisać i wydać. Na razie nie mam na to czasu, ale w przyszłości być może. Wiem, że jest to problem wielu Polaków.

Kto wspierał Pana w walce ze zbędnymi kilogramami?

C.Ż. Oczywiście moja żona Kasia. To ona przygotowywała dla mnie sałaty, które mogłem zjadać po powrocie z wieczornego spektaklu, itd. Wsparcie najbliższych i poważne potraktowanie problemu jest niezwykle pomocne.

Uważa Pan, że tylko silna wola wystarczy do tego, aby schudnąć?

C.Ż. Silna wola jest ważna, ale ja uważam, że jeszcze ważniejsza jest motywacja. Wtedy można przesuwać góry.

Jak się Pan czuje w nowym wcieleniu?

Właściwie są same plusy. Wszystkie wyniki poprawiły się. Nabrałem więcej energii do pracy i w końcu nie muszę kupować ciuchów w rozmiarze XL.

Co chciałby Pan przekazać osobom, które pragną rozpocząć odchudzanie?

C.Ż. Najważniejsze żeby się nie zrażać porażkami w trakcie zrzucania wagi. Trzeba pamiętać, że aby zrzucić zbędne kilogramy na stałe trzeba się uzbroić w cierpliwość. To nie jest proces krótki. Tym bardziej, że ja nie proponuje żadnej diety-cud tylko zmianę sposobu żywienia, polegającą głównie na ograniczaniu ilości pokarmów.

A co z kobietami, którym niestety nie udaje się pozbyć zbędnych kilogramów? Uważa Pan, że puszyste kobiety też mogą być piękne i atrakcyjne?

C.Ż. Tym, którym się przez dłuższy okres nie udaje zrzucić kilogramów radzę, aby zweryfikowali swoją dietę albo przestali się oszukiwać, bo to najczęstszy przypadek. Wiem, bo sam tak miałem. Jeśli natomiast kobieta chce być puszysta i dobrze jej z tym, to niech nic nie zmienia. Wtedy będzie szczęśliwa.

W jednym z wywiadów Zbigniew Wodecki powiedział: "Dla każdego faceta kobiety są siłą napędową, motorem do działania, zarówno na polu zawodowym, jak i prywatnym". Jaką rolę w Pana życiu odgrywają kobiety?

C.Ż. Jestem heteroseksualny więc prawie wszystko, co robię w życiu , robię dla kobiet, wobec kobiet i z kobietami.

Czym dla Pana jest sukces?

C.Ż. Stan w jakim teraz jestem mogę nazwać sukcesem. Zgrzeszyłbym mówiąc, że jest inaczej. W ogóle nie lubię ludzi narzekających.

Czy jest Pan szczęśliwy? Czym dla Pana jest szczęście?

C.Ż. Harmonią w każdej dziedzinie życia.

Dziękuję za rozmowę!

IDmedia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy