Fryzury jak z wybiegów

Gwiazdy już pokochały aktualne trendy i wyglądają zjawiskowo! Jak wykorzystać inspiracje z pokazów? Podpowiada ekspert, autorka uczesań modelek.

Do typu urody Keiry Knightley pasuja fryzury w stylu lat 20.
Do typu urody Keiry Knightley pasuja fryzury w stylu lat 20.Getty Images

Przed wysuszeniem włosów wczesz w nie piankę, co doda fryzurze objętości. Oddziel jedno pasmo włosów, a pozostałe zbierz na karku. Luźno zwiń powstałego kucyka i podepnij, ale nie rób tego bardzo dokładnie. Pozwól, by niektóre kosmyki pozostały swobodne. Teraz zajmij się pasmem z przodu. Nawiń włosy na gruby wałek i skieruj na niego ciepły strumień powietrza. Możesz też użyć lokówki. Powstałą falę przypnij wsuwką. Użyj nabłyszczacza.

Zaplątana warkoczem

Gdy zaczniesz zaplatanie, zadbaj, by włosy były gładkie (przyda się dobra odżywka). Zrób przedziałek z boku głowy i wydziel jedno pasmo. Pozostałe włosy zepnij, by splot trzymał linię. Górną część wybranego pasma zacznij zaplatać, dobierając włosy z niższej partii, tak by warkocz okalał głowę. Gdy splot znajdzie się na wysokości karku, rozpuść spięte wcześniej włosy i dopleć do reszty. Podwiń warkocz do góry, upnij. Pamiętaj: najmodniejsze sploty mają mieć oryginalną linię i wyszukany charakter!

Kristin Cavallari nadała włosom objętości podkręcając je
Kristin Cavallari nadała włosom objętości podkręcając jeGetty Images

Nałóż piankę na wilgotne włosy - po wysuszeniu nie mogą być sypkie! Kluczową sprawą jest miejsce upięcia kucyka: najmodniejsze są te "złapane" po skosie na linii czubków uszu. Spryskaj grzebień lakierem, zaczesz włosy do góry i zbierz je gumką. Owiń wokół niej pasemko włosów i upnij tak, by kucyk u nasady był wygięty w zgrabny łuk. Spryskaj fryzurę lakierem.

Agnieszka Wagner wybrała "samurajską" wersję fryzury
Agnieszka Wagner wybrała "samurajską" wersję fryzuryJ. AntoniakMWMedia

Przygotuj włosy tak, jak do zrobienia kucyka. Użyj więcej pianki, by miały sztywniejszą fakturę - inaczej kok opadnie! Pochyl głowę do przodu, zaczesz włosy na jej czubek i zepnij gumką. Pozostaw jedno pasmo luźne, a pozostałe włosy złóż na pół i złap drugą gumką. Ich końcówki owiń pozostałym pasmem i podepnij wsuwkami. Uwaga: ta fryzura optycznie wydłuża twarz, jeśli więc masz pociągłą, nadaj koczkowi bardziej puszystą formę.

Show
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas