Reklama

Reklama

Fryzury jak z wybiegów

Gwiazdy już pokochały aktualne trendy i wyglądają zjawiskowo! Jak wykorzystać inspiracje z pokazów? Podpowiada ekspert, autorka uczesań modelek.

Koczek neoretro

Przed wysuszeniem włosów wczesz w nie piankę, co doda fryzurze objętości. Oddziel jedno pasmo włosów, a pozostałe zbierz na karku. Luźno zwiń powstałego kucyka i podepnij, ale nie rób tego bardzo dokładnie. Pozwól, by niektóre kosmyki pozostały swobodne. Teraz zajmij się pasmem z przodu. Nawiń włosy na gruby wałek i skieruj na niego ciepły strumień powietrza. Możesz też użyć lokówki. Powstałą falę przypnij wsuwką. Użyj nabłyszczacza.

Zaplątana warkoczem

Gdy zaczniesz zaplatanie, zadbaj, by włosy były gładkie (przyda się dobra odżywka). Zrób przedziałek z boku głowy i wydziel jedno pasmo. Pozostałe włosy zepnij, by splot trzymał linię. Górną część wybranego pasma zacznij zaplatać, dobierając włosy z niższej partii, tak by warkocz okalał głowę. Gdy splot znajdzie się na wysokości karku, rozpuść spięte wcześniej włosy i dopleć do reszty. Podwiń warkocz do góry, upnij. Pamiętaj: najmodniejsze sploty mają mieć oryginalną linię i wyszukany charakter!

Reklama

Wysoki kucyk

Nałóż piankę na wilgotne włosy - po wysuszeniu nie mogą być sypkie! Kluczową sprawą jest miejsce upięcia kucyka: najmodniejsze są te "złapane" po skosie na linii czubków uszu. Spryskaj grzebień lakierem, zaczesz włosy do góry i zbierz je gumką. Owiń wokół niej pasemko włosów i upnij tak, by kucyk u nasady był wygięty w zgrabny łuk. Spryskaj fryzurę lakierem.

Topowy kok

Przygotuj włosy tak, jak do zrobienia kucyka. Użyj więcej pianki, by miały sztywniejszą fakturę - inaczej kok opadnie! Pochyl głowę do przodu, zaczesz włosy na jej czubek i zepnij gumką. Pozostaw jedno pasmo luźne, a pozostałe włosy złóż na pół i złap drugą gumką. Ich końcówki owiń pozostałym pasmem i podepnij wsuwkami. Uwaga: ta fryzura optycznie wydłuża twarz, jeśli więc masz pociągłą, nadaj koczkowi bardziej puszystą formę.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje