Gabriela Kownacka kochała tak tylko raz. Były mąż trwał przy niej do końca

Gabriela Kownacka i Waldemar Kownacki byli małżeństwem tylko przez dziesięć lat, ale to właśnie były mąż był osobą, która trwała u boku aktorki do samego końca. Gdy ciężko zachorowała, chciała widzieć już tylko jego, a on był z nią aż do śmierci.

Gabriela Kownacka zmarła w wieku zaledwie 58 lat
Gabriela Kownacka zmarła w wieku zaledwie 58 lat MWMedia

Gabriela Kownacka to polska aktorka, znana z takich filmów jak "Wesele", "Fuks" czy "Killerów 2-óch". Popularność przyniósł jej kultowy dziś serial "Matki, żony i kochanki", w którym zagrała u boku takich gwiazd jak Małgorzata Potocka, Anna Romantowska i Elżbieta Zającówna. 

W 1999 roku Kownacka zaczęła pracę na planie "Rodziny zastępczej", w której grała do 2008 roku, mimo, że już cztery lata wcześniej zdiagnozowano u niej nowotwór piersi, a później także glejaka mózgu. Ostatecznie aktorka zmarła 30 listopada 2010 roku w Warszawie, w wieku 58 lat.

Waldemar Kownacki na pogrzebie byłej żony
Waldemar Kownacki na pogrzebie byłej żony Stanisław KowalczukEast News

Gabriela Kownacka i Waldemar Kownacki: Historia miłości

Jedną z osób, które jak się okazało, czuwały przy niej do ostatniej chwili, był były mąż, Waldemar Kownacki. Aktorka poznała go jeszcze na studiach w warszawskiej PWST.

Przyjaciele aktorskiej pary przyznają, że ich miłość od początku była wyjątkowa - trzy lata starszy Waldemar oszalał na punkcie swojej przyszłej żony do tego stopnia, że nawet... szył dla niej sukienki! Dopiął swego, bo w 1975 roku para stanęła na ślubnym kobiercu, a osiem lat później na świat przyszedł ich jedyny syn, Franciszek.

Szczęście aktorskiej pary nie trwało jednak zbyt długo, bo już w 1985 roku podjęli decyzję o rozwodzie. Dlaczego?

Wydaje mi się, że nie było jednej konkretnej przyczyny. Oni byli bardzo młodzi, gdy się pobrali, nie znali życia i życie ich rozdzieliło. Po prostu dopadł ich kryzys. Wrócili do siebie psychicznie, ale reszta się wypaliła

- zdradziła w jednym z wywiadów aktorka Laura Łącz.

Mimo rozwodu zostali przyjaciółmi, ale przyszłość miała wystawić ich relację na niełatwą próbę.

Gabriela Kownacka i Waldemar Kownacki: Trwał u jej boku do śmierci

Po rozwodzie Gabriela Kownacka była jeszcze w kilku związkach m.in. z operatorem filmowym Witoldem Adamkiem czy aktorem Krzysztofem Janczarem. Żaden z nich nie był jednak dla niej tak ważny jak były mąż.

Miała wspaniały związek z Waldemarem Kownackim, bo dobrali się fantastycznie. To była wyjątkowo piękna para i wspaniali ludzie. Ich związek nie przetrwał próby czasu, ale pozostała piękna przyjaźń. Taka miłość zdarza się raz na milion. Po rozwodzie nie znalazła godnego następcy Waldemara

- zdradziła w jednym z wywiadów aktorka Laura Łącz.

Gdy aktorka zachorowała, to właśnie Waldemar Kownacki wiernie trwał u jej boku - opiekował się nią do samego końca.

Zobacz również:

Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc. 39: "Mama na obrotach"INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas