Reklama

Reklama

Gisele Bundchen - najlepiej zarabiającą modelką

Po raz kolejny brazylijska piękność, Gisele Bundchen, znalazła się na szczycie listy najlepiej zarabiających modelek. W ciągu roku zgromadziła na swoim koncie 47 milionów dolarów.

Choć w tym roku Gisele Bundchen ogłosiła, że żegna się z wybiegiem, zapewniła, że nie udaje się na emeryturę. Nic dziwnego, skoro za sprawą lukratywnych kontraktów i kampanii reklamowych zaledwie w ciągu roku modelka zgromadziła na swoim koncie 44 mln dolarów. Co czyni ją najlepiej zarabiającą modelką na świecie.

Na drugim miejscu w rankingu przygotowanym przez "Forbes" znalazła się Cara Delevingne. Choć Brytyjka znalazła się w notowaniu w ubiegłym roku, z dorobkiem 3,5 mln dolarów dochodu, w tym roku nie tylko powiększyła swoje zasoby finansowe do 9 mln dolarów, ale również szybko znalazła się w pierwszej trójce modelek, które zarabiają najlepiej. Swoje wpływy Delevingne czerpie nie tylko z pracy na wybiegu, ale również z branży filmowej.

Reklama

Dziewięć milionów dolarów zysku zanotowała również Adriana Lima. 34-letnia modelka zawdzięcza swoje dochody z lukratywnych kontraktów ze znanymi markami, a także ze współpracy z Maybelline czy Vogue Eyewear.

Do najlepiej zarabiających modelek należy również Doutzen Kroes. Za sprawą udziału m.in w kampaniach reklamowych Calvina Kleina modelka w ciągu roku zarobiła 7,5 mln dolarów.

W notowaniu nie zabrakło również takich nazwisk jak: Natalia Vodianova (7 mln dolarów), Miranda Kerr (5,5 mln), Joan Smalls (5,5 mln), Lara Stone (5 mln), Alessandra Ambrosio (5 mln), Candice Swanepoel (5 mln), Karlie Kloss (5 mln).

Na 16 miejscu znalazła się Kendall Jenner, która z dorobkiem 4 mln dolarów po raz pierwszy znalazła się w notowaniu najlepiej zarabiających modelek.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje