Reklama

Reklama

Grace Jones w przedziwnej stylizacji

Urodzona w 1948 roku Grace Jones uważana jest za symbol nocnego życia Nowego Jorku. Dzięki oryginalnemu stylowi i śmiałym wypowiedziom modelka, aktorka i piosenkarka stała się ikoną popkultury lat 70. i 80.

Do inspiracji Grace Jones przyznają się m.in. Lady Gaga i Annie Lennox. Jones w latach 70. królowała na okładkach ekskluzywnych magazynów o modzie. Została także muzą Andy’ego Warhola. Mistrz pop-artu kochał robić jej zdjęcia!

Reklama

W 1977 Jones podpisała pierwszy kontrakt płytowy i zaczęła nagrywać albumy w, szalenie wtedy popularnym, stylu disco. Grace reprezentowała odważny, androgeniczny styl, czym zdobyła sobie sympatię środowisk gejowskich. Do lat 90. nagrywała przeboje, do których tańczył cały świat.

Grace ma na swoim koncie także role w filmach, a jej "kwadratowa" fryzura nadal inspiruje zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Jones chętnie wypowiada się na temat współczesnego świata mody - krytykuje np. modelki w rozmiarze XS.

Piosenkarka nie przestaje również szokować stylizacjami. Na premierę biograficznego filmu "Grace Jones: Bloodlight and Bami" wybrała czarną, klasyczną suknię, ale dobrała do niej przedziwną konstrukcję z czarnych liści, którą zasłaniała twarz.

Całość sprawiała bardziej wrażenie kostiumu na Halloween niż kreacji na czerwony dywan. Jednak Jones wybacza się absolutnie wszystko, a na jej modowe komunikaty patrzeć należy po prostu jak na performance.

Dowiedz się więcej na temat: Grace Jones

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje