Reklama

Reklama

Ivana Trump została pochowana na Manhattanie. "Była siłą natury"

Ivana Trump, modelka, biznesmenka i była żona Donalda Trumpa została znaleziona martwa w swoim nowojorskim mieszkaniu 15 lipca. Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną śmierci był upadek ze schodów. 73-latka przewróciła się, idąc na umówioną wizytę do fryzjera. W środę, 20 lipca odbył się pogrzeb Ivany, która została pochowana na Manhattanie.

Ivana Trump urodziła się w Czechach i od najmłodszych lat przejawiała ogromny talent do jazdy na nartach. Ukończyła studia na kierunku "Wychowanie Fizyczne" i w 1971 roku wyszła za mąż za agenta ubezpieczeniowego i narciarza Alfreda Winklmayra. Małżeństwo przetrwało jednak zaledwie dwa lata, a Ivana wyjechała do Kanady i rozpoczęła karierę modelki. 

W połowie lat 70. Ivana Trump poznała przedsiębiorcę Donalda Trumpa i siedem lat później została jego żoną. Para doczekała się trójki dzieci. Ivana nie skupiała się jedynie na roli matki, ale zajęła jedno z głównych stanowisk w zarządzie firmy męża. Niestety, nie wszystko układało się po jej myśli - w 1990 roku na jaw wyszedł romans Donalda Trumpa z aktorką Marlą Maples, a dwa lata później Ivana rozeszła się z mężem. 

Ivana Trump była jeszcze dwukrotnie zamężna, założyła firmę zajmującą się produkcją ubrań, perfum i biżuterii, a w 2006 roku została gospodynią telewizyjnego programu randkowego. 

Zobacz również: Największa miłość Donalda Trumpa. Jej życie to scenariusz na film 

Reklama

Ivana Trump została pochowana na Manhattanie. Wygłoszono wzruszające przemówienia

Ivana Trump została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu w Nowym Jorku 15 lipca. Przyczyną śmierci był upadek ze schodów. W środę, 20 lipca odbył się pogrzeb modelki i biznesmenki w kościele katolickim św. Wincentego Ferrera na Manhattanie.

Podczas pogrzebu przemówienie wygłosił syn Ivany, Eric:

– powiedział, cytowany przez "New York Post". 

Eric dodał także, że jego mama "rządziła naszą trójką (dziećmi) żelazną pięścią, ale także złotym sercem". 

Podczas prywatnej części uroczystości do żałobników przemówiła także córka Ivany, Ivanka, która powiedziała, że jej matka "była pionierem zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet". 

W ceremonii pogrzebowej wziął udział także były mąż Ivany, Donald Trump z żoną Melanią i ich synem Barronem. 

Zobacz również:

Wojna o fortunę Krzysztofa Krawczyka. Szokujące szczegóły sądowej batalii


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ivana Trump | Donald Trump

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy