Reklama

Reklama

Julianne Moore w kampanii równości

Julianne Moore uważa, że posiadanie rodziny jest ludzkim prawem.

Gwiazda "Still Alice" wypowiedziała się, wspomagając włoską kampanię na rzecz par homoseksualnych, które pragną założyć rodzinę.

W rozmowie z The Hollywood Reporter w Berlinie na premierze jej ostatniego filmu "Maggie's Plan", powiedziała: - Każdy, kto ma rodzinę podlega ludzkiemu prawu. Każda osoba powinna mieć prawo do założenia rodziny.

55-letnia aktorka od dawna wspomaga ruch na rzecz równych praw dla homoseksualistów i przyznała, że w tej kwestii sporo się zmieniło w światowym społeczeństwie, ale nadal uważa, że takie osoby nie są wystarczająco reprezentowane w Hollywood.

Reklama

- Nie wiem, ciężko jest generalizować. Ale uważam, że publika chce widzieć, że jest reprezentowana. Wiem, że istnieje publika filmów dla kobiet, niezależnie od wieku. Hollywood nigdy w to nie ingeruje, jedynie wiernie przedstawia. Więc jeśli ludzie czują, że w filmach pojawiają się zmiany, to oznacza, że zmiany następują w naszej kulturze... - powiedziała.

- Zagrałam w około 60 filmach. Oraz grałam jakieś pięć homoseksualnych postaci. To oznacza, że takie postaci są nadal niewystarczająco reprezentowane w kinie, porównując do liczby homoseksualistów na świecie.

Bang Showbiz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje