Reklama

Reklama

Kate i William pokazali syna!

Księżna Kate, która wczoraj wieczorem opuściła z dzieckiem szpital w Londynie, powiedziała dziennikarzom, że jest to wyjątkowa chwila dla niej i Williama. - Każda rodzina doskonale rozumie, co przeżywamy - dodała.

Książę William, trzymając syna na rękach, powiedział: - Przypomina Kate, i całe szczęście. Ma jej usta. Po krótkiej rozmowie z mediami para książęca z potomkiem udała się do swojej londyńskiej rezydencji, Pałacu Kensington. William wniósł nosidełko z dzieckiem do samochodu, a następnie sam usiadł za jego kierownicą i odjechał z rodziną spod szpitala St Mary's.

Odwiedzili przyszłego króla

Według wydanego wcześniej oficjalnego komunikatu "księżna, książę i ich syn udadzą się do Pałacu Kensington", ich londyńskiej rezydencji. Wcześniej wnuka odwiedzili w szpitalu rodzice Kate, Michael i Carole Middletonowie, a następnie ojciec Williama, następca tronu książę Karol, z małżonką Camillą. Opuszczając szpital, Karol powiedział dziennikarzom, że zobaczą jego wnuka "już za chwilę".

Reklama

- Mam nadzieję, że wszystko wróci do normy, a my będziemy mogli w spokoju poświęcić się opiece nad naszym dzieckiem - powiedział dziennikarzom książę William.

Podziękowali personelowi

W wydanym wcześniej oświadczeniu Kate i William podziękowali personelowi szpitala St Mary’s:

"Chcielibyśmy podziękować personelowi skrzydła Lindo i całemu szpitalowi za wielką troskę, którą nasza trójka została otoczona. Wiemy, że był to bardzo gorący okres dla szpitala i chcielibyśmy podziękować wszystkim - personelowi, pacjentom i odwiedzającym - za wyrozumiałość w tym czasie".

Najcięższy noworodek w rodzinie

Tabloidy obliczyły, że urodzone w poniedziałek dziecko to najcięższy noworodek w królewskiej rodzinie Windsorów od stu lat. Chłopczyk ważył 3,77 kg - o około pół kilograma więcej niż po urodzeniu książę William, choć niewiele mniej niż książę Karol (3,7 kg). Średnia waga noworodka płci męskiej w Wielkiej Brytanii to 3,4 kg. Zwyczaj podawania wagi noworodków w rodzinie Windsorów jest stosunkowo nowy, wcześniej uważano taką informację za prywatną.

Zacznie panować za 50 lat?

Potomek Kate i William jest trzeci w kolejce do brytyjskiego tronu po dziadku i ojcu.  "Guardian" prognozuje, że potomek Williama i Kate nie odziedziczy tronu wcześniej niż za 50 lat. Chłopiec jest trzeci w kolejce do tronu, po swoim dziadku, księciu Walii Karolu oraz ojcu.

Cały świat świętował

Z okazji urodzin syna królewska artyleria konna we wtorek  odpaliła w Green Parku 41 salw z sześciu armat pamiętających I wojnę światową w dziesięciosekundowych odstępach. - Fontanna na Placu Trafalgaru będzie oświetlona na niebiesko przez siedem dni - zapowiedział burmistrz Londynu Boris Johnson.INTERIA.PL/ PAP Life
Dowiedz się więcej na temat: Kate Middleton | William Prince | dziecko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje