Reklama

Reklama

Królowa Elżbieta odwołała kolejne wydarzenie. Pałac wydał oświadczenie

Królowa Elżbieta II miała uczestniczyć w obchodach Niedzieli Pamięci. Pałac Buckingham na niespełna dwie godziny przed ceremonią poinformował, że monarchini odwołała swój udział. Co się dzieje ze zdrowiem królowej Elżbiety?

Królowa Elżbieta ostatnio niepokoi poddanych swoim stanem zdrowia. Monarchini była widziana o lasce, lekarze zabraniali jej także takich aktywności jak jazda konna czy picie ulubionych drinków. Królowa odwołała także swój udział w kilku ostatnich wydarzeniach.

Królowa Elżbieta II nie pojawiła się m. in. na szczycie klimatycznym COP26, odwołała wizytę w Irlandii Północnej, a ostatnio także podczas Festival of Remembrance, kiedy to spędziła noc w szpitalu - wszystko z powodu jej gorszego samopoczucia.

Królowa Elżbieta - stan zdrowia. Co się dzieje z królową?

Królowa Elżbieta miała jednak wziąć udział w uroczystości składania wieńców pod The Cenotaph w ramach obchodów Niedzieli Pamięci - miała obserwować ceremonię z balkonu budynku brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Jej obecność potwierdził Pałac Buckngham w czwartek. W ostatniej chwili odwołała jednak swój udział.

Reklama

- poinformował Pałac Buckingham. Wieniec w imieniu królowej ma złożyć książę Karol. W uroczystości udział wezmą również księżna Camilla, jego syn książę William wraz z księżną Kate, premier Boris Johnson i lider opozycji Keir Starmer.

Królowa Elżbieta ma uraz pleców

Według brytyjskich mediów cytowanych przez PAP, uraz nie ma związku z niedawnym zaleceniem lekarskim, by odpoczęła, lecz wydarzył się niedawno i istnieją przypuszczenia, że jest on efektem przejazdów samochodem i długiego okresu stania.

"Jest to oczywiście niewiarygodnie niefortunny czas i nikt nie żałuje dzisiejszej nieobecności królowej bardziej głęboko niż sama Jej Wysokość" - powiedziało źródło na dworze królewskim cytowane przez Sky News. Brytyjskie media podkreślają, że 95-letnia królowa ma nadzieję, że już w przyszłym tygodniu wróci do wykonywania lżejszych obowiązków.

Przeczytaj też:

Księżna Kate i książę William pokazali się cali na czarno. Znamy powód

Książę Harry uważa, że "Megxit" to mizoginistyczny termin

Ewa Bem i rodzinna tajemnica. "Zbyt wiele złego się wydarzyło"

* * *

Zobacz więcej:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje