Reklama

Reklama

Meghan Markle i książę Harry przylecą na jubileusz Elżbiety II. Nie pojawią się w prestiżowym miejscu

Królowa Elżbieta II zaprosiła księcia Harry’ego i Meghan Markle na swój platynowy jubileusz. Para przyleci do Wielkiej Brytanii razem ze swoimi dziećmi. Wiadomo jednak, że nie dostąpią oni przywilejów zarezerwowanych dla reszty rodziny królewskiej.

Przełom w relacjach księcia Harry’ego i Meghan Markle z rodziną królewską? Wiele wskazuje na to, że tak. Para przyleci do Wielkiej Brytanii na platynowy jubileusz panowania królowej Elżbiety II. Po raz pierwszy będzie im towarzyszyć córka Lilibet. Dziewczynka po raz pierwszy spotka się z częścią królewskiej rodziny i królową.

Zobacz również: Celebryci a akcje humanitarne. Lans czy chęć niesienia pomocy?

Reklama

Jubileusz królowej Elżbiety - jak będzie wyglądał?

Królowa Elżbieta II panuje już od 70 lat, dlatego z tej okazji planowane są huczne obchody. Wydarzenia potrwają od 2 do 5 czerwca. Cykl wydarzeń rozpocznie parada wojskowa Trooping the Colour, w której weźmie udział ponad 1400 żołnierzy, 200 koni i 400 muzyków. Po paradzie odbędzie się nabożeństwo dziękczynne w katedrze św. Pawła. Następnie planowany jest koncert przed Pałacem Buckingham.

- Jej Wysokość nie może się doczekać weekendu. Weźmie udział w uroczystościach, ale jej obecność zostanie potwierdzona znacznie bliżej czasu wydarzenia lub nawet tego samego dnia - przekazał rzecznik pałacu Buckingham.

Zobacz również: Anna Powierza dała ogłoszenie matrymonialne! Przy okazji wbiła szpilę "Cichopkom"

Harry i Meghan przylecą do Wielkiej Brytanii

Według oficjalnego oświadczenia, wspólnie z królową będą świętować książę Harry, Meghan Markle i ich dzieci - Lilibet Diana i Archie Harrison.

- Książę Harry i Meghan, książę i księżna Sussex, są podekscytowani i zaszczyceni wzięciem udziału w celebracjach z okazji platynowego jubileuszu królowej, które odbędą się w czerwcu - poinformował rzecznik pary książęcej.

Chociaż ta informacja wskazuje na ocieplenie stosunków między księciem Harrym i Meghan a rodziną królewską, to jednak nie będą się mogli cieszyć takimi przywilejami jak reszta rodziny królewskiej.

Jednym z punktów ma być zgromadzenie rodziny królewskiej na balkonie pałacu Buckingham. Jak podaje Reuters, królowa Elżbieta zdecydowała, że nie będzie tam jej syna księcia Andrzeja i wnuka - księcia Harry’ego.  

Zobacz również: Julia Dybowska znów w podróży. Najpierw balowała w Dubaju!

Książę Andrzej i oskarżenia o molestowanie

Książę Andrzej został oskarżony o wykorzystywanie seksualne Virginii Giuffre, gdy ta była nastolatką. W lutym książę zawarł z nią ugodę pozaprocesową. W 2019 roku zawiesił pełnienie obowiązków członka rodziny królewskiej. Stało się to po tym, jak udzielił wywiadu dla BBC, w którym zaprzeczał znajomości Giuffre. Opinia publiczna nie zostawiła na nim suchej nitki. W styczniu 2022 roku został pozbawiony tytułów  i królewskich patronatów.

Megxit. Napięte relacje z rodziną królewską

Książę Harry po przeprowadzce do Los Angeles ze swoją żoną Meghan Markle, podjął decyzję o rezygnacji z królewskich tytułów. Media na całym świecie określiły ją mianem "Megxitu". Od tego czasu ich relacje z rodziną królewską są napięte. Przyczynił się do tego m.in. wywiad udzielony Oprah Winfrey, w którym para zarzuca rodzinie królewskiej niewłaściwe traktowanie Meghan.

***

Zobacz również: 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: książę Harry | Meghan Markle | Królowa Elżbieta II

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy