Melania Trump: bliżej mi do Jackie Kennedy

Zwykle media koncentrują się na szykownych kreacjach Malanii Trump. Specjaliści od mowy ciała zdołali przeanalizować każdy jej gest. Ona sama w jednym z wywiadów przyznała, że w sposobie sprawowania roli pierwszej damy bliżej jej do Jackie Kennedy niż Eleanory Roosevelt.

Melania i Donald Trump
Melania i Donald Trump East News

"Widzę się w tradycyjnej roli pierwszej damy. Podobnie jak czyniły to Betty Ford czy Jackie Kennedy" - przyznała Melania Trump w rozmowie z "The New York Times". Niewątpliwie z Jackie Kennedy łączy ją więcej, niż chociażby z Eleanorą Roosevelt, często nazywaną nieformalnym prezydentem.

Melania Trump, podobnie jak Jackie Kennedy, słynie z nienagannego stylu; biegle posługuje się kilkoma językami i podobnie jak żona 35. prezydenta Stanów Zjednoczonych, ceni sztukę. Sama z wykształcenia jest projektantką - ukończyła Średnią Szkołę Projektowania i Fotografii. Następnie podjęła studia na wydziale projektowania Uniwersytetu Lublańskiego, jednak porzuciła je na rzecz rozwijającej się kariery modelki.

W wieku 18 lat, urodzona w leżącym niedaleko Lublany mieście Sevnica, w Słowenii, Melanija Knavs podpisuje kontrakt z agencją modelek w Mediolanie. Pokazy mody i sesje dla takich magazynów jak "Vogue", "Harper's Bazaar", "Ocean Drive" czy "Vanity Fair" z czasem okazały się czymś więcej niż jedynie przepustką do kariery.
Dwa lata po przylocie do Nowego Jorku, na jednym z przyjęć nowojorskiego Tygodnia Mody, Melania poznała Donalda Trumpa, który pozostawał w separacji ze swoją żoną Marlą Maples.

Melania i Donald Trump
Melania i Donald Trump East News

Para zaręczyła się w 2004 roku, ich ślub odbył się rok później w Palm Beach na Florydzie. Zapytana, na co zwróciła uwagę podczas pierwszego spotkania z Donaldem, odparła: "umysł". "Urzekł mnie jego umysł - jest niezwykle błyskotliwy, szarmancki" - Melania Trump przyznała w 2016 roku w rozmowie z Miką Brzezinski. Dodała, że wspólnie z mężem pozostają dwiema indywidualnościami. "Ja nie staram się zmieniać jego, on mnie" - dodała.

W trakcie kampanii prezydenckiej, media zastanawiały się skąd taki brak zaangażowania przyszłej pierwszej damy w działalność polityczną męża. Ten dystans tłumaczyła później dobrem syna, Barona. "Moją najważniejszą rolą, jest rola matki" - podkreśliła.

Jednak na kartach amerykańskiej historii zapisały się kobiety o silnych charakterach i poglądach. Jedną z nich była Eleanor Roosevelt. Absolwentce londyńskiej szkoły Allenswood - która ukształtowała jej późniejsze poglądy polityczne i religijne - zdecydowanie daleko było do wspomnianego już "tradycyjnego" modelu pierwszej damy. Eleanor Roosevelt chętnie angażowała się w pracę męża; zresztą, gdy ten zachorował na chorobę Heinego-Medina, nalegała, by nie rezygnował z kariery politycznej i zdobywała poparcie dla niego poprzez wygłaszanie przemówień i zapraszanie polityków. W trakcie prezydentury stała się nie tylko nieoficjalnym doradcą męża, ale również najpoczytniejszą publicystką w kraju.

Melania nie aspiruje do takiej roli. W pełni koncentruje się na najważniejszej roli, matki, a jako pierwsza dama zamierza koncentrować się na pracy na rzecz kobiet i dzieci, jak również działać przeciwko prześladowaniu w sieci, którego ofiarami padają przede wszystkim dzieci.

Melania znana jest ze świetnego wyczucia stylu
Melania znana jest ze świetnego wyczucia stylu East News

Wbrew powszechnej opinii Melania Trump nie zawsze zgadza się z mężem. "Wyrażam swoje zdanie, opinie. Mój mąż czasem się z nimi zgadza, czasem nie" - przyznaje Melania Trump, która 5 lipca wraz z mężem przyleci do Polski. (PAP Life)

PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas