Reklama

Reklama

Nergal na zdjęciu z dzieciństwa. "Nie dajcie się nabrać na te oczy"

Nergal udostępnił na Instagramie zdjęcie z dzieciństwa. Fani zalali go falą komentarzy i pytań dotyczących pewnego szczegółu.

Nergal, a właściwie Adam Michał Darski to polski muzyk, kompozytor, autor tekstów i producent muzyczny. Jest także dziennikarzem magazynu muzycznego "Mystic Art". Znany jest przede wszystkim z muzycznej działalności w metalowym zespole "Behemoth". Grupa muzyków przez lata obecności na polskiej i zagranicznej scenie zmieniła kilkukrotnie brzmienie. Początkowo reprezentowali styl black metalowy, od 1994 r. zbliżony do pagan metalu, a następnie do death metalu, zamieniając tematykę pogańską na okultyzm oraz elementy mitologii indyjskiej i bliskowschodniej.

Po 2002 r. działalność muzyków była nakierowana na amerykański rynek muzyczny, a tym samym zdecydowanie zwiększyła grono zagranicznych fanów. Do 2014 r. zespół nagrał sześć albumów studyjnych, zyskując coraz większą popularność na międzynarodowej scenie muzycznej. Dzięki zręcznemu zarządzaniu Darskiego, grupa była pierwszą w historii polskiej muzyki rozrywkowej, która znalazła się na liście Bilboard 200 w Stanach Zjednoczonych. Do takiego wyniku przyczynił się ich ósmy album studyjny - "The Apostasy" z 2007 r. Adam Darski był również związany z innymi projektami muzycznymi. Występował m.in. w zespole "Damnation", "Mastiphal" i "Wolverine".

Dowiedz się więcej na temat: Adam Nergal Darski | Behemoth

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje