Reklama

Reklama

Pierwsza kobieta w historii, która poprowadzi mecz piłkarskich MŚ. Kim jest Stephanie Frappart?

Stephanie Frappart zapisze się na sportowych kartach historii. Francuzka będzie pierwszą kobietą, która poprowadzi mecz piłkarskich mistrzostw świata mężczyzn. 38-latka zostanie sędzią głównym podczas czwartkowego meczu, w którym o dalszy udział w mundialu powalczy reprezentacja Niemiec i Kostaryki.

Sytuacja w grupie E, w której rywalizują reprezentacje Hiszpanii, Niemiec, Japonii i Kostaryki, należy do wyjątkowo zagmatwanych. Oba mecze ostatniej kolejki są określane przez ekspertów jako niezwykle ważne dla ostatecznego wyglądu tabeli.

1 grudnia 2022 roku jest jednak datą, która przejdzie do annałów z zupełnie innego powodu. Kiedy o godzinie 20 na boisko wybiegną piłkarze z Niemiec i Kostaryki, obok nich na murawie pojawi się sędziowskie kobiece trio. Ten moment zapisze się na kartach historii.

Zobacz również: Ranking najseksowniejszych WAGs mundialu 2022. Na liście Anna Lewandowska!

Reklama

Stephanie Frappart - pierwsza kobieta w historii, która poprowadzi mecz piłkarskich MŚ

Stephanie Frappart została wyznaczona przez FIFA do sędziowania zaplanowanego na czwartek spotkania Niemcy - Kostaryka. Mimo iż 38-latka była już arbitrem technicznym podczas spotkania Polski z Meksykiem, teraz przypadło jej zdecydowanie poważniejsze zadanie. Francuzka zapisze się w historii mundialu jako pierwsza kobieta, która poprowadziła mecz na piłkarskich mistrzostwach świata.

Co więcej, w spotkaniu Niemców z Kostarykańczykami na liniach bocznych pomagać jej będą Neuza Back z Brazylii i Karen Diaz z Meksyku. Jednocześnie jest to pierwsza taka sytuacja na mundialu, kiedy mecz poprowadzi kobiece trio sędziowskie.

Zobacz również: Hiszpańska księżniczka zakochała się w piłkarzu Barcelony!

Kim jest Stephanie Frappart? "Zawsze byłam mile widziana na boisku"

38-letnia Francuska nie jest anonimową postacią w męskiej piłce nożnej. Wielu określa ją mianem niezwykle doświadczonego arbitra. W 2020 roku Stephanie Frappart została pierwszą kobietą, która sędziowała mecz Ligi Mistrzów, a w 2019 roku była rozjemcą w finale Superpucharu Europy UEFA. 

Od 2011 roku 38-latka sędziuje rozgrywki na szczeblu centralnym w swoim kraju, zaś w sezonie 2018/2019 rozpoczęła przygodę głównego arbitra w francuskiej Ligue 1. Łącznie poprowadziła 45 meczów na najwyższym szczeblu tamtejszych rozgrywek.

"Odkąd zaczęłam, zawsze wspierały mnie drużyny, kluby i zawodnicy. Zawsze byłam mile widziana na stadionie" - mówiła w rozmowie z BBC Stephanie Frappart, pytana o to, czy kiedykolwiek spotkała się z komentarzami zawodników lub fanów na temat jej płci.

Mecz Niemcy - Kostaryka rozpocznie się 1 grudnia o godzinie 20.

Zobacz również: Jak kibicują Polacy? W domu i niezdrowo

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy