​Polskie gwiazdy, które połączyła przyjaźń

Czy przyjaźń w show-biznesie jest możliwa? Jak najbardziej! Choć życie na świeczniku nie ułatwia budowania relacji i utrzymywania ich przez wiele lat, nie brakuje gwiazd, które udowadniają, że przyjaźń między znanymi i lubianymi istnieje. Bez rywalizacji, konkurencji, zazdrości o cudze sukcesy. Oto przykłady takich związków.

Olivier Janiak i Kuba Wesołowski
Olivier Janiak i Kuba Wesołowski Jacek KurnikowskiAKPA
Olivier Janiak i Kuba Wesołowski
Olivier Janiak i Kuba WesołowskiJacek KurnikowskiAKPA

Olivier Janiak i Kuba Wesołowski

Obaj panowie poznali się kilkanaście lat temu na planie serialu "Na Wspólnej". Olivier Janiak pojawił się tem, by nakręcić relację z przygotowań do premiery nowego serialu.

Jak wspomina, zobaczył młodego, zestresowanego debiutanta, którego postanowił zaprosić na wspólną imprezę. Na tej imprezie zdarzyła się z resztą zabawna sytuacja.

W pewnym momencie Wesołowski zaprosił Janiaka do baru mówiąc "chodź, przedstawię ci piękną dziewczynę, którą właśnie poznałem". Tą dziewczyną okazała się... Karolina Malinowska, która była już wtedy żoną Janiaka.

Olivier Janiak z Karoliną Malinowską i Kuba Wesołowski, rok 2005
Olivier Janiak z Karoliną Malinowską i Kuba Wesołowski, rok 2005Piotr Fotek/REPORTEREast News

Maja Ostaszewska i Magda Cielecka

- To było ponad 20 lat temu. Magda była wtedy związana z moim kolegą z roku - pamiętam, jak kiedyś go odwiedziła i wtedy się poznałyśmy. Od razu zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Później - choć nie byłyśmy na tym samym roku - razem studiowałyśmy w szkole teatralnej i tak przyglądałyśmy się sobie bacznie, z zainteresowaniem - wspominała początki znajomości Ostaszewska w jednym z wywiadów.

Maja Ostaszewska i Magdalena Cielecka w sztuce "Upadłe anioły", rok 2014
Maja Ostaszewska i Magdalena Cielecka w sztuce "Upadłe anioły", rok 2014 Jacek Domiński

Aktorki na dobre zaprzyjaźniły się podczas przygotowań do spektaklu "Magnetyzm serca" w 1999 roku. Ich relacja trwa więc już dokładnie 20 lat. Od tego czasu zdarza im spotykać się na planach filmowych i serialowych, obie należą też do zespołu Nowego Teatru Krzysztofa Warlikowskiego. Prywatnie również spędzają razem wiele czasu - mieszkają po sąsiedzku, zdarza im się wyjeżdżać na wspólne wakacje, razem biorą udział w obywatelskich manifestacjach ulicznych. W ubiegłym roku wspólnie stworzyły kolekcję biżuterii, której motywem przewodnim była właśnie przyjaźń.

Katarzyna Nosowska i Agata Kulesza, rok 2014
Katarzyna Nosowska i Agata Kulesza, rok 2014Maciej GillertEast News

Agata Kulesza i Katarzyna Nosowska

Poznały się, gdy były trzylatkami. Miało to miejsce na statku, ojcowie obu pracowali jako marynarze. Agata Kulesza i Katarzyna Nosowska pochodzą ze Szczecina. Dziś, ponad 40 lat później, mieszkają w Warszawie, blisko siebie.

- Jak chcesz płakać, to możesz płakać przy Kaśce, ona nie ma z tym żadnego problemu. Ona cię zawsze pocieszy i jeszcze utwierdzi, mówiąc, że dobrze, że płaczesz - opowiadała Kulesza w jednym z wywiadów.

Nosowska nie pozostała jej dłużna. - Gdybym miała przeanalizować wszystkie moje relacje z kobietami, Agata jest moją prawdziwą przyjaciółką. W trudnych momentach, które ostatnio miały miejsce, ona była przy mnie. Kiedy ona doświadcza trudnych momentów, znajduje mnie. I to jest naprawdę niezwykłe - powiedziała Nosowska o przyjaciólce w programie "W roli głównej".

Agata Kulesza była gościem specjalnym jednego z koncertów zespołu Hey
Agata Kulesza była gościem specjalnym jednego z koncertów zespołu HeyMikołaj Zacharow
Małgorzata Kożuchowska i Agata Kulesza na planie serialu "Rodzinka.pl"
Małgorzata Kożuchowska i Agata Kulesza na planie serialu "Rodzinka.pl"Maria Wytrykus

Agata Kulesza i Małgorzata Kożuchowska

Agata Kulesza ma prawdziwe szczęście do znanych przyjaciółek. W Warszawie, podczas studiów na Akademii Teatralnej wynajmowała wspólne mieszkanie z Małgorzatą Kożuchowską. Obie wspominają te czasy z dużym rozrzewnieniem.

- Bardzo dobrze nam się mieszkało, z dużym szacunkiem, mimo tego, że jesteśmy bardzo różne, to pokłóciłyśmy się raz - o to, kto ma zostać z hydraulikami - wspominała Kulesza w telewizyjnym programie "Demakijaż".

Dziś nadal są ze sobą blisko i kibicują sobie nawzajem w aktorskich dokonaniach. Zdarza im się też spotykać na planie serialu "Rodzinka.pl".

Kożuchowska i Kulesza podczas premiery "Sali samobójców", rok 2011
Kożuchowska i Kulesza podczas premiery "Sali samobójców", rok 2011Jarosław AntoniakMWMedia
Aneta Kręglicka i Maciej Zień podczas jednego z pokazów projektanta
Aneta Kręglicka i Maciej Zień podczas jednego z pokazów projektantaMWMediaMWMedia

Aneta Kręglicka i Maciej Zień

Jeśli projektant organizuje pokaz najnowszej kolekcji, jedno nazwisko na liście gości jest pewne i niepodważalne. Mowa o Anecie Kręglickiej. Polska Miss Świata’89 jest muzą projektanta, wierną fanką jego twórczości, która promuje jego ubrania w Polsce i poza nią.

Gdy w 2015 roku Maciej Zień zdecydował się na ślub ze swoim partnerem Antonio, Kręglicka była świadkiem na tej uroczystości.

Aneta Kręglicka i Maciej Zień
Aneta Kręglicka i Maciej ZieńJankowski/REPORTEREast News
Natalia Kukulska i Aleksandra Kwaśniewska, rok 2009
Natalia Kukulska i Aleksandra Kwaśniewska, rok 2009Paweł PrzybyszewskiMWMedia

Aleksandra Kwaśniewska i Natalia Kukulska

Podobno zażyłość piosenkarki i dziennikarki zaczęła się od wywiadu, który Kwaśniewska miała przeprowadzić z Kukulską. Obie panie szybko złapały wspólny język, a po jakimś czasie zaprzyjaźniły się.

Choć o swojej relacji nie opowiadają w mediach zbyt często, zdarza im się bywać na wspólnych imprezach i pozować do wspólnych zdjęć. Bardzo życzliwie komentują też swoje dokonania w mediach społecznościowych.

Natalia Kukulska i Aleksandra Kwaśniewska, rok 2014
Natalia Kukulska i Aleksandra Kwaśniewska, rok 2014Adam JankowskiEast News

Do zabawnej sytuacji doszło przed dwoma laty, gdy Kukulska urodziła córkę Laurę. Media natychmiast zaczęły spekulować, że Ola Kwaśniewska i Kuba Badach zostaną rodzicami chrzestnymi dziewczynki. Kukulska po jakimś czasie ucięła te plotki mówiąc: - Muszę zawieść media: nikt znany nie jest rodzicami chrzestnymi Laury. Niech będzie, że Ola i Kuba są "medialnymi rodzicami chrzestnymi", bo to media wymyśliły. Przyjaźnimy się, więc przyjęliśmy tę informację z uśmiechem. Zresztą oboje są wspaniałymi osobami.

Magda Umer, Zuzanna Łapicka, Krystyna Janda w studio "Dzień dobry TVN"
Magda Umer, Zuzanna Łapicka, Krystyna Janda w studio "Dzień dobry TVN"Kamil Piklikiewicz/DDTVNEast News

Krystyna Janda, Magda Umer i Zuzanna Łapicka

- Zaczęło się od spotkań, które Krysia Janda organizowała u siebie w domu na Mokotowie - wspominała Zuzanna Łapicka w jednym z wywiadów. - Na pierwsze takie spotkanie podała koleżankom aktorkom zły numer domu i do domu obok, gdzie mieszkał pilot, tego wieczoru odsypiający długi lot, co 10 minut dzwoniła inna wybitna aktorka. Pewnie miał wrażenie, że mu się to śni... Nasi mężowie nazwali te spotkania "lamentami", błędnie myśląc, że my płaczemy na nich nad życiem, a my płakałyśmy, ale ze śmiechu. Po jakimś czasie grono się skurczyło i zostało nas pięć. Krysia Janda, Agnieszka Osiecka, dwie Magdy: Umer i Czapińska. No i ja...

Przyjaźń Jandy, Umer i Łapickiej trwała ponad 40 lat. W tym czasie artystki wielokrotnie współpracowały na niwie zawodowej, nawzajem zapraszały się do swoich projektów, spędzały wspólnie wakacje, a nawet pomieszkiwały u siebie nawzajem. Wzajemnie były też matkami chrzestnymi swoich dzieci.  - Nasza przyjaźń jest na dobre i na złe. A przede wszystkim jest całkowicie bezinteresowna - powiedziała Krystyna Janda kilka miesięcy temu w programie "Dzień dobry TVN".

Zuzanna Łapicka zmarła po chorobie nowotworowej pod koniec grudnia 2018. "Była słońcem mojego życia. I będzie" - napisała Magda Umer na Facebooku po śmierci przyjaciółki.

Rafał Trzaskowski i Michał Żebrowski, start kampanii do Parlamentu Europejskiego, rok 2009
Rafał Trzaskowski i Michał Żebrowski, start kampanii do Parlamentu Europejskiego, rok 2009Lech GawucEast News

Rafał Trzaskowski i Michał Żebrowski

Kiedy w ostatnich wyborach samorządowych Rafał Trzaskowski wygrał walkę o fotel prezydenta Warszawy, Michał Żebrowski serdecznie gratulował mu zwycięstwa na Instagramie.

Dekadę wcześniej wziął udział w kampanii wyborczej, nagrywając film promujący Trzaskowskiego.

Skąd to wsparcie? Obaj panowie znają się ponad 40 lat. - Pamiętam dokładnie chwilę, kiedy zobaczyłem Rafała po raz pierwszy, mieliśmy wtedy po 7 lat. Usadzono nas razem w jednej ławce w ostatnim rzędzie w szkole podstawowej - wspominał Żebrowski na łamach "Vivy".

Rok 2009, ślub Michała Żebrowskiego. Rafał Trzaskowski w roli świadka
Rok 2009, ślub Michała Żebrowskiego. Rafał Trzaskowski w roli świadkaAdrian GladeckiEast News

Od lat kibicują swoim zawodowym przedsięwzięciom i trzymają się razem w życiu prywatnym. Złośliwi twierdzą, że znajomości w stołecznym ratuszu to dar dla Żebrowskiego, dyrektora stołecznego Teatru 6. piętro. My ufamy, że ta przyjaźń jest trwalsza niż każde stanisko.

Kinga Rusin i Karolina Ferenstein - Kraśko, rok 2015
Kinga Rusin i Karolina Ferenstein - Kraśko, rok 2015VIPHOTOEast News

Kinga Rusin i Karolina Ferenstein-Kraśko

Obie panie po raz pierwszy spotkały się w Gałkowie, rodzinnej stadninie Ferensteinów, do której Kinga Rusin, wraz ze znajomymi, przyjechała, by jeździć konno.

- Nie ukrywam, że moje pierwsze uczucie związane z Karoliną, to była gigantyczna, niepohamowana zazdrość. Zazdrościłam jej wyglądu, figury, umiejętności i tego, że może mieszkać w tak niesamowitym miejscu - powiedziała dziennikarka w jednym z wywiadów.

Na początku zachowywały więc wobec siebie dystans, z czasem zbliżyły się, co dało początek wielkiej przyjaźni, która trwa już ponad 20 lat.

Karolina Ferenstein - Kraśko i Kinga Rusin
Karolina Ferenstein - Kraśko i Kinga RusinJarosław AntoniakMWMedia

Dziś Kinga Rusin jest częstym gościem w Gałkowie. Od czasu do czasu przyjaciółki wyjeżdżają gdzieś tylko we dwie lub organizują wielkie wakacyjne wyjazdy z rodzinami. Kinga współpracuje też z mężem Karoliny. W weekendowych wydaniach Dzień dobry TVN na kanapie zasiada bowiem koło niej Piotr Kraśko.

Jeśli wierzyć plotkom, to właśnie Kinga namówiła Karolinę do udziału w programie "Agent - Gwiazdy"  wiosną ubiegłego roku. Dziennikarka zarzekała się jednak, że na planie, podczas realizacji serii obie panie nie zamieniły ze sobą ani słowa, czym od razu ucięła ewentualne zarzuty o stronniczość.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas