Reklama

Reklama

Solange uważa swoją mamę za serce rodziny

30-letnia piosenkarka uwielbiała dorastanie w typowo żeńskiej rodzinie, aczkolwiek wiele nauczyła się także od swojego "inteligentnego i cudownego" ojca, Mathew Knowlesa.

Powiedziała: - Dorastałam wśród kobiet. Mieszkałam z mamą, moją siostrą Beyonce, z Kelly Rowland, która wprowadziła się do nas, kiedy miałam 5 lat oraz moją kuzynką, którą tak naprawdę uważam za drugą siostrę - Angie, która zamieszkała z nami, kiedy miałam 13 lat.

Reklama

- A więc mój dom był pełen kobiet. Dosłownie. I dla nas nic nie było niemożliwe.

- Mój ojciec jest naprawdę inteligentny i cudowny, przez co zaszczepił w nas wiele dobrych cech, ale to moja mama była sercem i duszą rodziny.

Solange jest "dumną czarną feministką" i chce zachęcić więcej kobiet, aby walczyły dla wszystkich kobiet świata, ponieważ wydaje jej się, iż płeć piękna naprawdę się w tej kwestii rozwija.

W rozmowie z magazynem Bust powiedziała: - Jestem dumną czarną feministką i jestem niesamowicie dumna z progresu, jaki osiągnęły kobiety. Jestem feministką, która chce nie tylko słyszeć to słowo, ale także to czuć i widzieć ewolucję, jaką feminizm może przejść.

- Chcę, aby prawa kobiet były szanowane, popierane i uznawane... Chciałabym widzieć kobiety walczące wspólnie o siebie i dla siebie - kobiety różnego koloru, siostry LGBT, Muzułmanki. Chcę widzieć miliony kobiet we wspólnym marszu dla naszych praw, chcę widzieć kobiety walczące o prawa kobiet takich jak Dajerria Becton, która była poniżona przez policjanta, będąc ubrana w kostium kąpielowy, po prostu za bycie młodą, głośną, czarną dziewczyną.

- Wydaje mi się, że zmierzamy w dobrą stronę i jesteśmy coraz bliżej. Jestem z nas bardzo dumna.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje