Reklama

Reklama

Trendy od podszewki

Które z modowych nowości najlepiej posłużą twojej sylwetce? Zapytaliśmy Gosię Baczyńską, projektantkę, która ubiera gwiazdy.

Baskinka na brak bioder

Jeśli nie masz wyraźnie zaznaczonej talii lub nie możesz pochwalić się ponętnymi biodrami, bluzka lub żakiet z baskinką może być wybawieniem. Dlaczego? Bo nie tylko optycznie "stworzy" talię, ale i sprytnie pomoże zamaskować płaską pupę. Gwiazdy o chłopięcej sylwetce, jak Rooney Mara czy Ashley Green lepiej wyglądają, gdy zadbają o optyczną korektę kształtów. Tzw. efekt baskinki będzie jeszcze bardziej zauważalny, jeśli połączysz ją z ołówkową spódnicą. Cała uwaga przesunie się wtedy na biodra.

Kwiaty na wyrównanie proporcji

Gęste, intensywne kolorystycznie desenie mogą wiele. Dobrego i złego. Zależy, jak ich użyjesz. Duże motywy kwiatowe rozrzucone na jasnym tle to dodatkowo 10 kg wagi. Ale z pomocą deseni można też nadać sylwetce pożądane proporcje. Kwiaty są idealne dla osób, które mają sporą dysproporcję między górną a dolną częścią ciała. Bluzka w kwiaty odwróci uwagę od wątłych ramion posiadaczki "latynoskich" bioder. A kwiecista spódnica doda seksapilu i wymodeluje szczupłe biodra.

Reklama

Sukienka na biust idealny

Opływowy fason tej sukienki jest idealny dla każdego, także twojego biustu. Dlaczego? Bo działa na dwa sposoby: w zależności od potrzeb. Miękkie linie czynią cuda, pozostawiając prawdziwe parametry sylwetki w dyskretnych niedomówieniach. Za duży biust (byle w staniku właściwego rozmiaru!) przysłonią, a zbyt małemu co nieco dodadzą. Ważne, aby korzystały z tego fasonu osoby o dość wąskich biodrach. Bo luźna sukienka w stylu późnych lat 70. nie jest remedium na wszystkie problemy sylwetki.

Paski na chłopięcą figurę

Pasiaste desenie są wszechstronne. W zależności od szerokości, ułożenia i koloru mogą dodać lub ująć wagi. Ukośne ułożenie pasków stworzy talię, wysmukli ramiona czy biodra. Projektanci lubią bawić się tymi możliwościami. Poziome, szerokie linie dodadzą kilka centymetrów w talii i biodrach oraz sprawią, że sylwetka nabierze kobiecości. Wzór dla bardzo szczupłych!

Lata 50. na obfite biodra i uda

Osoby o sylwetce klepsydry - z obfitymi biodrami i udami muszą pamiętać o tym, by eksponować talię oraz biust, bo to ich największe auty. Inaczej sylwetka będzie wyglądała masywnie i ciężko. Pomoże im w tym niezwykle modna sukienka w stylu lat 50., czyli z charakterystycznym szerokim dołem z mocno zaznaczoną talią. Taka kreacja nada figurze pożądane proporcje.

Drapowanie na bujne kształty

Suknia z drapowaniem w "strategicznych" punktach może radykalnie wysmuklić sylwetkę. Bez diety! Pod warunkiem jednak, że drapowanie przebiega w kierunkach pionowym i skośnym. Ważne są także proporcje: należy postawić na drobne i płaskie draperie, tak jak na sukience Olivii Spencer. Draperie zatuszują miejsca, które chciałybyśmy ukryć i utrzyma sylwetkę w ryzach. Nie żałuj tkaniny na taką kreację!

Show
Dowiedz się więcej na temat: moda | Diane Kruger | beyonce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje