Reklama

Reklama

Victoria Beckham - kiedyś zdobyła sławę, dziś sukces

Poważni gracze świata mody z przymrużeniem oka traktowali raczkującą karierę Victorii Beckham w branży odzieżowej. Dziś to ona puszcza oko, do tych, którzy nie wierzyli w jej sukces, z pierwszej pozycji rankingu stu najważniejszych brytyjskich przedsiębiorców.

Victoria Beckham razem ze Spice Girls śpiewała największe przeboje lat 90. Następnie pstrokata celebrytka przebojem wkroczyła do świata mody, stonowała swój wizerunek i zaczęła projektować liczące się kolekcje mody.

Reklama

"Kiedyś zakładałam ubrania, które w jakiś sposób wyróżniały mnie. Dziś tego nie robię, bo nie czuję potrzeby udowadniania czegokolwiek. Dawniej czułam się po prostu sławna, dziś czuję się spełniona, jestem kobietą, która osiągnęła sukces" - podkreśla Beckham.

W tym roku jej biznesplan, skrojony równie perfekcyjnie, co jej kreacje, przyniósł wymierne efekty. Victoria zwyciężyła nie tylko w świecie mody, zdobyła również pierwsze miejsce w rankingu stu najważniejszych brytyjskich przedsiębiorców.

"Zbudowała świetnie prosperujący biznes, ma wyczucie mody i smykałkę do interesów. Otrzymała sporo batów, za to, że jest celebrytką-projektantką. Sądzę, że niesłusznie. Na swojej popularności zbudowała świetny biznes, za co należy jej się uznanie" - przyznał Andrew Saunders zastępca redaktora magazynu "Management Today", które opublikowało zestawienie.

To była jedna z największych metamorfoz show-biznesu i jak się okazało, genialny biznesplan. Victoria Beckham - średnia wokalistka - nie poradziłaby sobie na rynku muzycznym po rozpadzie Spice Girls. Postanowiła więc wykorzystać swoje kontakty w świecie mody i popracować nad własną kolekcją. Wsparcia udzieli jej wówczas znani kreatorzy Marc Jacobs i Roland Mouret. Wyrosła im godna konkurentka.

Wszystko zaczęło się we wrześniu 2008 roku, kiedy Victoria Beckham zaprezentowała podczas kameralnego pokazu swoją debiutancką kolekcję sukienek - jej ulubionego elementu garderoby i wkrótce - znaku rozpoznawczego jej modowej marki. Dziś Victoria Beckham jest już pełnoprawną uczestniczką największych tygodni mody. Niedawno otworzyła swój pierwszy butik.

"Wiem, że mam szczęście, że mogę być w tym miejscu, w którym obecnie się znajduję. Tak planuję swój dzień, aby mieć czas dla dzieci. Jednak z drugiej strony wieczory poświęcam na pracę, a kiedy leżę w łóżku, myślę o kolejnej kolekcji. Ktoś może pomyśleć, że jestem niedorzeczna - leżę w łóżku z Davidem Beckhamem i myślę o ubraniach" - żartowała w jednym z wywiadów Victoria.

W wywiadzie dla "The Guardian" Victoria przyznała, że wielu dziwi się, że zdecydowała się na zbudowanie własnego biznesu. Patrząc na jej status i liczbę zer na koncie - nic nie musi.

"Nie wyobrażam sobie, co miałabym robić bez pracy. Mam to szczęście, że robię to, co kocham. Równocześnie myśl o tym, że osiągam w tym sukces, napawa mnie dumą. Chciałabym również pokazać kobietom, że w życiu nie trzeba z niczego rezygnować" - dodała.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje