Wanda Kwietniewska świętuje 35-lecie

To będzie niezwykły rok dla Wandy Kwietniewskiej. Piosenkarka i jej zespół obchodzą 35-lecie pracy na estradzie. "Będzie się działo" - zapowiada PAP Life wokalistka. Na początek - wznowienie winylowych jeszcze płyt formacji.

Wanda Kwietniewska
Wanda KwietniewskaWojciech Strozyk/REPORTEREast News

"Na pewno reedycji doczeka się płyta "Mamy czas" i moja solowa "Własna Kalifornia", która właściwie wydana była tylko na kasecie - teraz wyjdzie na CD" - zapowiada Kwietniewska.

Planowana jest także, wydana w serii Bursztynowa, kolekcja wszystkich przebojów Wandy i Bandy.

Ale to nie koniec. Kwietniewska myśli o nowym materiale, który ukazałby się jesienią tego roku. "Chciałabym przygotować nowe utwory z Markiem Raduli, gitarzystą, który grał z nami kilka lat" - zapowiada Kwietniewska. Czy album ukaże się jeszcze w tym roku? "Bardzo byśmy chcieli, jeżeli nie, to na pewno pokażemy 2 - 3 single" - mówi wokalistka.

Wanda Kwietniewska w 2004 roku
Wanda Kwietniewska w 2004 rokuMarszull/FOTONOVAEast News

Z kolei na koncerty z okazji 35-lecia Kwietniewska chciałaby zaprosić Małgorzatę Ostrowską, z którą występowały razem w Lombardzie. "Latem planujemy taki koncert w moim rodzinnym Przywidzu, gdzie na pewno zaproszę też kilkoro przyjaciół" - zapowiada Kwietniewska.

Wanda Kwietniewska opuściła grupę Lombard we wrześniu 1982 roku i w listopadzie założyła własny zespół. Debiutancki album tej grupy, "Banda i Wanda" z 1984 r., okazał się sukcesem. Zawierał takie hity jak "Nie będę Julią", "Hi-Fi", "Chcę zapomnieć" i uzyskał status złotej płyty.

Rok później zespół wydał drugi longplay zatytułowany "Mamy czas". Również ten album zdobył popularność, dzięki przebojom "Kochaj mnie miły", "Mamy czas" i "Para goni parę". W 1986 rozpoczęto emisję popularnego wówczas serialu dla dzieci i młodzieży "Siedem życzeń", do którego zespół nagrał 9 piosenek, a nawet wystąpił w pierwszym odcinku. Utwór tytułowy z serialu stał się hitem.

Zbigniew Krzyżanowski

PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas