Najmądrzejsze znaki zodiaku. Pierwsza trójka to prawdziwi mocarze

Karolina Woźniak

Karolina Woźniak

Aktualizacja

Inteligencja to cecha pożądana przez wszystkich. Pragniemy jej dla samych siebie oraz szukamy jej u potencjalnego partnera. Niewykluczone, że właśnie z tego powodu odrzucamy część kandydatów. Sprawdź, wśród jakich znaków warto szukać drugiej połówki, która będzie zawsze służyła dobrą radą.

Najmądrzejsze znaki zodiaku
Najmądrzejsze znaki zodiaku123RF/PICSEL

Nasze zdolności do nauki, możliwości intelektualne to kwestia indywidualnych predyspozycji. Astrologowie twierdzą, że również nasza data urodzenia, a więc i znak zodiaku, może mieć znaczenie w zdobywaniu wiedzy, pracy, sposobie, w jaki radzimy sobie w życiu. Na podstawie charakterystycznych cech danych zodiaków można wyróżnić grupę tych najmądrzejszych. Sprawdź, czy do nich należysz.

Najmądrzejsze znaki zodiaku: Wodnik

Zodiakalny Wodnik już od najmłodszych lat wyróżnia się spośród rówieśników chęcią poznania wszystkiego, co dotąd dla niego nieznane. Jest ciekawski, a kiedy dorasta, uwielbia myśleć poza schematami, szukając nowatorskich rozwiązań. Nie ma problemu, jeśli chodzi o dzielenie się swoją wiedzą. Postrzega ją raczej jako wspólne dobro. Dlatego też Wodniki często zostają nauczycielami.

Wodniki świetnie odnajdują się w kwestiach technologicznych. Chętnie sięgają po nowinki oraz informacje ze świata komputerów, ciągle poszerzając swoją wiedzę. Oprócz tego wśród Wodników pełno jest moli książkowych. Wszystko dlatego, że lubią wiedzieć więcej niż inni oraz na podstawie różnych źródeł starają się odnaleźć prawdy uniwersalne. Poza tym wodniki same w sobie są oryginalne, śmiało stawiają kroki w nieznane i przecierają ślady dla grupy, której przewodniczą.

Wodniki są cenione za kreatywność i analityczny umysł. Osoby spod tego znaku zodiaku stawiają sobie wysokie wymagania, nieustannie analizując otaczający nas świat, a kolejno starając się go zrozumieć i wytłumaczyć. Nic w tym dziwnego. Wodnikiem rządzi bowiem Uran - planeta innowacji, kreatywności i poszerzonej świadomości.

16 oznak, że jesteś bardzo inteligentny, nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy
16 oznak, że jesteś bardzo inteligentny, nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy123RF/PICSEL

Najmądrzejsze znaki zodiaku: Strzelec

Mianem najmądrzejszego wśród znaków zodiaku określa się Strzelca. Ten zdobywa bowiem wiedzę poprzez kolejne doświadczenia, z każdej sytuacji wyciągając niezbędną lekcję. Jest przy tym niezależny, pragnąc poznania prawdy tak mocno, że jest w stanie zrobić wszystko, aby ostatecznie otrzymać odpowiedzi na nurtujące go pytania. Ze swojego uporu jest jednak wyjątkowo dumny.

Nieustępliwie dążąc do zdobywania wiedzy nie zapomina jednak o dynamizmie i szczypcie sarkazmu. Co ważne, będąc nienasyconym wiedzy o świecie, nie decyduje się na kolejne książki czy filmy dokumentalne. Pakuje plecak i rusza w świat. Jego mądrość kształtuje więc działanie i przebyte doświadczenia.

Quiz na inteligencję. Poradzisz sobie z tymi zagadkami?

Quiz na inteligencję. Poradzisz sobie z tymi zagadkami?

Najmądrzejsze znaki zodiaku: Panna

Zodiakalna Panna, wyróżniając się spośród innych znaków zodiaku analitycznym umysłem i przywiązaniem do szczegółów, charakteryzuje się inteligencją praktyczną. Pilnie się uczy, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości rozkłada dane zagadnienie na czynniki pierwsze, szybko znajdując konieczną odpowiedź.

Panny są świetnymi strategami. Potrafią jak nikt inny układać długofalowe plany, a kolejno konsekwentnie je egzekwować. Ich każda decyzja jest dokładnie przemyślana. Co ważne, nie spoczywają na laurach. Uczą się całe życie, czując ogromną dumę, kiedy widzą postępy w doskonaleniu swoich umiejętności.

Wszystkie zodiakalne Panny to urodzeni naukowcy. Uwielbiają znajdować reguły oraz anomalie. Obserwują z ukrycia, prowadząc swoje własne badania nad światem oraz rządzącymi nim zasadami. Dzięki uwielbieniu do regularnego rytmu, Panny czują potrzebę organizowania przestrzeni oraz własnych działań w taki sposób, aby być najbardziej produktywnym. Nie ma dla nich nic lepszego niż dobrze uporządkowane życie w zgodzie z ich wewnętrznym planem.

Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas