Za tym imieniem kryje się kobieta odważna i pracowita. Jego popularność w Polsce z roku na rok rośnie!

Ciężko pracuje na to, aby osiągnąć swoje życiowe cele. Aisha cechuje się wyjątkową cierpliwością i zaangażowaniem w każdym zadaniu. Dba o to, aby nie stracić wszystkiego, co już osiągnęła. Szybko pozyskuje zwolenników i sprzymierzeńców, chociaż zdarza się, że chowa się w cień. Kim jest kobieta o imieniu Aisha i jakie jeszcze cechy ją wyróżniają?

Za tym imieniem kryje się kobieta odważna, pewna siebie i pracowita. Jego popularność w Polsce z roku na rok rośnie!
Za tym imieniem kryje się kobieta odważna, pewna siebie i pracowita. Jego popularność w Polsce z roku na rok rośnie!123RF/PICSEL

Pochodzenie i znaczenie imienia Aisha

Imię Aisha wywodzi się z języka arabskiego i oznacza żyjąca. W Polsce można często spotkać się z zapisem tego imienia w innej formie — Aisza.

Popularność imienia Aisha w Polsce

W 2023 roku na świat przyszło 11 dziewczynek nazwanych Aisha i 4, których imię zapisano w formie Aisza. Dla porównania, w 2019 roku jedynie pięć kobiet zostało nazwane tym imieniem.

Kiedy obchodzimy imieniny Aishy?

Aisha swoje święto obchodzi 11 września.

Aisha — zdrobnienia imienia

Popularne zdrobnienia odnoszące się do imienia Aisha to:

 • Aiszka,
 • Asza,
 • Aszka,
 • Aia,
 • Aika. 
Aisha jest skoncentrowana na sobie
Aisha jest skoncentrowana na sobie 123RF/PICSEL

Numerologia i cechy osób o imieniu Aisha to numerologiczna dwójka. Jest skoncentrowana na sobie i powierzonym jej zadaniu. Dla osoby spod numeru 2 liczą się spokój i stabilność. Aisha podejmuje przemyślane decyzje i rzadko zmienia zdanie. W małżeństwie i związkach okazuje szacunek drugiej osobie, jest godna zaufania, chociaż początkowo nie przychodzi jej to łatwo.Aisha to kobieta, na której można polegać. Jej intuicyjne działanie sprawia, że zjednuje sobie wielu ludzi o różnych poglądach. Na jej charakter mocny wpływ ma funkcjonowanie Wenus i Księżyca. Działanie kosmosu wprowadza do jej życia łagodność, wzmacnia intuicję i wrażliwość na otaczającą rzeczywistość.

Znane osoby o imieniu Aisha

Światowa historia odnotowała kilka znanych postaci o imieniu Aisha. Oto kilka z nich:

 • Aisha bint Abu Bakr — żona proroka Mahometa,
 • Aisha — angielska piosenkarka reggae,
 • Ayesha Dharker — brytyjska aktorka,
 • Aisha Hinds — amerykańska aktorka.

Aisha — kariera zawodowa i życiowe talizmany szczęścia

Jak najczęściej wygląda zawodowa kariera kobiety o imieniu Aisha? Dojrzała Aisha korzysta z tego, co wypracowała jej młodsza wersja. Często podejmuje się pracy w zawodach będących blisko natury. Aisha sprawdzi się w roli ogrodniczki czy architektki zieleni.

Szczęśliwymi kamieniami dla Aishy są agat i perła.

Źródła:

 1. https://dane.gov.pl/pl/dataset/219/resource/54100,imiona-zenskie-nadane-dzieciom-w-polsce-w-2023-r-imie-pierwsze/table?page=1&per_page=20&q=aisha&sort=
 2. https://dane.gov.pl/pl/dataset/219,imiona-nadawane-dzieciom-w-polsce
Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas