Zbliża się retrogradacja Merkurego. Które znaki zodiaku muszą uważać?

1 kwietnia rozpocznie się wiosenna retrogradacja Merkurego. To pierwsza retrogradacja w 2024. Trwać ona będzie niemalże cały miesiąc. Co stanie się w nadchodzącym czasie i które znaki zodiaku najbardziej dotknie to zjawisko? Sprawdź, czy jesteś na liście.

Retrogradacja Merkurego najsilniej wpłynie na Strzelca, Lwa, Ryby, Pannę oraz Bliźnięta.
Retrogradacja Merkurego najsilniej wpłynie na Strzelca, Lwa, Ryby, Pannę oraz Bliźnięta.123RF/PICSEL

Czym jest retrogradacja Merkurego?

Retrogradacja Merkurego jest zjawiskiem astronomicznym, podczas którego planeta pozornie cofa się poprzez jej ruch w kierunku odwrotnym do standardowego. Jego przyczyną jest fakt, że ciała niebieskie krążą wokół Słońca z różną prędkością.

Z tego powodu mogą się one wyprzedać, inne pozostają wtedy w tyle. Wówczas podczas obserwowania ruchu planet z Ziemi może się więc wydawać, że niektóre ciała niebieskie cofają się.

Kiedy retrogradacja Merkurego w 2024?

Retrogradację Merkurego można zaobserwować zwykle raz w kwartale. Trwa ona przez trzy tygodnie. W 2024 roku tego zjawiska doświadczymy trzy razy. Konkretnie przypada ono w okresach:

  • od 1 do 25 kwietnia,
  • od 5 do 28 sierpnia,
  • od 25 listopada do 15 grudnia.

Na które znaki zodiaku będzie mieć wpływ retrogradacja Merkurego?

Podczas nadchodzącej w kwietniu 2024 retrogradacji Merkury cofnie się do znaku Barana. Ta zmiana zdecydowanie wpłynie na każdego z nas. Mimo tego część znaków zodiaków odczuje negatywne skutki zjawiska astronomicznego o wiele mocniej niż inni.

W czasie retrogradacji Merkurego w kwietniu powinny uważać znaki zodiaku takie jak Strzelec, Lew, Ryby, Panna i Bliźnięta. Wpływy mogą być tak silne, że mogą nawet odmienić ich życie.

  • Strzelec (22.11 - 21.12)

Retrogradacja Merkurego pokrzyżuje Strzelcowi plan podróży. Ta planeta odpowiada również za przemieszczanie się. Przygotuj się więc na liczne opóźnienia, a co gorsza, nawet na odwołania lotów czy przejazdów. W takich sytuacjach nie daj się jednak ponosić emocjom. Będzie to test twojej cierpliwości i nie możesz go oblać. Zamiast skupiać się na uczuciach, postaraj się znaleźć jak najlepsze wyjście.

  • Lew (23.07 - 22.08)

Na Lwa czeka pełno nieporozumień. Komunikacja z innymi zdecydowanie pogorszy się. Nawet z bliskimi nie będziesz mógł znaleźć wspólnego języka. Taki stan rzeczy poradzi do licznych kłótni, które mogą w przyszłości wpłynąć na znaczne pogorszenie się relacji. Nerwowy zodiakalny Lew powinien dać sobie czas i cierpliwie poczekać na lepsze dni.

Na które znaki zodiaku będzie mieć wpływ retrogradacja Merkurego?
Na które znaki zodiaku będzie mieć wpływ retrogradacja Merkurego?123RF/PICSEL
  • Ryby (19.02 - 20.03)

Ryby podczas retrogradacji Merkurego będą czuć się wyjątkowo niepewnie. Strach przed rozmową z innymi nie opuści ich przez cały ten czas. Przez to mogą odczuwać wewnętrzny chaos i niechęć do kontaktu z innymi. Zamknięcie się w sobie nie jest jednak dobrą radą. Wyjście do ludzi pozwoli ci na przełamanie negatywnych emocji i zobaczysz, że wcale nie jest aż tak źle, jak ci się wydawało. To cenna lekcja na lata.

  • Panna (23.08 - 22.09)

Dotąd poukładana zodiakalna Panna będzie musiała się zmierzyć z tym, czego niesamowicie nie lubi. Jej plany i rutyny legną w gruzach przez wysyp niespodziewanych sytuacji. Będzie to prowadzić do głębokiego uczucia frustracji i niezadowolenia. Osoby spod tego znaku będą musiały nauczyć się odpuszczać pewne rzeczy. Zrozumieją też, że nie wszystko mogą kontrolować tak, jakby chciały.

  • Bliźnięta (21.05 - 20.06)

Najmocniej kwietniową retrogradację odczują Bliźnięta. Osoby spod tego znaku uwielbiają szybką komunikację, jednak będzie ona bardzo złym wyborem. To najprostsza droga do bycia niezrozumianym lub nawet bycia zrozumianym w zupełnie odwrotny sposób. Bliźnięta muszą na chwilę zatrzymać się i pomyśleć nad tym, co mówią i jak mówią.

„Zbliżenia”. Krzysztof Zanussi o miłości, dzieciństwie i „liczbie doskonałej”INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas