Reklama

Reklama

Makaron z truskawkami. U nas rarytas, tam - konsternacja

Makaron z truskawkami? Dla wielu Polaków to rarytas, jednak nie wszyscy podchodzą do tego połączenia tak optymistycznie. Włosi uważają, że to prawdziwa "zbrodnia" na włoskiej kuchni. Jedna z dyskusji na ten temat odbyła się na Reddicie.

Makaron z truskawkami - pyszne danie czy fatalne połączenie?

Sezon na truskawki w pełni, zatem często szukamy nowych inspiracji na ciekawe posiłki z tymi owocami. Okazuje się, że wielu Polaków zna i lubi niezwykle wakacyjne dania - makaron lub ryż z truskawkami. Ostatnio nawet na popularnym profilu na Instagramie Make Life Harder odbyła się ankieta na temat tego, która z tych opcji na więcej zwolenników.

Jednak nie wszystkim taki pomysł na jedzenie przypadł do gustu. W serwisie Reddit pojawił się post o tytule "Czy Włosi są świadomi, że Polacy jedzą makaron z truskawkami?". Nawiązuje to do pizzy hawajskiej i tego, że Włosi nie wyobrażają sobie jedzenia tej potrawy właśnie z ananasem czy innymi owocami. Również popularna pasta nie występuje u nich w słodkiej odmianie.

Reklama

Pod wpisem pojawiło się ponad 800 komentarzy. Wśród nich można znaleźć takie:

Sporo internatów, prawdopodobnie Włochów, było oburzonych takim połączeniem. Z kolei Polacy podzielili się na dwie grupy - jedni bronili makaronu z truskawkami, twierdząc, że jest to wyjątkowo pyszne danie natomiast drudzy zaznaczali, iż sami nigdy nie jedli w ten sposób i nie wiedzieli, że ich rodacy tak robią.

***

Zobacz również:

Fatalne połączenie. Taki obiad na długo zalegnie w żołądku

Na stawy działa niczym smar. Antidotum na sztywność i "strzelanie"

Osiem powodów, by zacząć pić sok pomidorowy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Makaron z truskawkami | włoska kuchnia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy