Pestki z winogron i ich niezwykłe właściwości

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak cenne działanie mają pestki z winogron. Okazuje się, że są one bogate w substancje, które są w stanie wspomóc organizm na wiele sposobów. Wzmacniają naczynia krwionośne, wspomagają serce, redukują poziom cholesterolu LDL i wspomagają zdrowie naszych oczu.

article cover
©123RF/PICSEL

Jak działają pestki z winogron?

©123RF/PICSEL

Ekstrakt z pestek winogron redukuje negatywne działanie stresu oksydacyjnego, który działa niekorzystnie na ciało człowieka. Ale ich działanie na organizm jest znacznie bardziej kompleksowe. Pomagają między innymi zredukować pozom złego cholesterolu LDL,  wspierają działanie kluczowego organu czyli serca oraz wzmacniają naczynia krwionośne.

Jak sporządzić ekstrakt z pestek winogron?

©123RF/PICSEL

Oczywiście ekstrakt z pestek winogron możesz zrobić samemu w domu, wystarczy tylko, że zaopatrzysz się w poszczególne składniki:

- jedna szklanka pestek winogron

- jeden średniej wielkości słoik z zakrętką

- rolka ręcznika papierowego albo zwykły nieduży, czysty ręcznik

Co trzeba zrobić? 

Przede wszystkim należy dokładnie umyć pestki winogron. Najlepiej wysypać je na sitko i przelać wodą. Następnie rozłożyć je na ręczniku, tak aby woda całkowicie wsiąkła. Kolejnym krokiem jest pozostawienie pestek na 2-3 dni, aby wyschły. Po trzech dniach należy je zmiksować i przechowywać proszek w szklanym słoju w chłodnym i ciemnym miejscu. Zmielone pestki z winogron należy przyjmować od dwóch do trzech razy dziennie. Wystarczy, że dodasz 1 łyżeczkę proszku do szklanki wody lub soku, dokładnie wymieszasz i wypijesz. Staraj się pić miksturę przynajmniej dwa razy dziennie przez okres trzech miesięcy. Po upływie tego czasu, zrób sobie przerwę na dwa miesiące.

Inne korzystne właściwości ekstraktu z pestek winogron:

©123RF/PICSEL

- wzmacnia naczynia krwionośne

- wspomaga serce

- zmniejsza kruchość naczyń włosowatych

- zapobiega stanom zapalnym w organizmie

- zmniejsza lepkość krwi

- redukuje poziom złego cholesterolu

- zmniejsza uczucie zmęczenia

- redukuje negatywne skutki stresu

- wspomaga zdrowie naszych oczu

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas