Reklama

Reklama

Arabian Fashion

Arabskie noce w Paryżu. Okazja - prezentacja dwudziestu abaji, wierzchniego okrycia noszonego przez muzułmanki na całym świecie.

Ale te abaje są nietypowe. Zostały stworzone przez zachodnich projektantów mody, by dowieść, że mogą one być nie tylko przyzwoite, ale też szykowne, a nawet lekko seksowne.

Jean-Claude Jitrois, projektant mody: "Dla nas abaja to ruch na ciele, które się porusza, i na ciele, które wcześniej czy później zostanie odsłonięte".

Zobacz film:
""

Pomysł narodził się w saudyjskim oddziale domu towarowego Saks Fifth Avenue i z radością został podchwycony przez paryskich projektantów. Niektórzy przyznają, że nie podoba im się założenie, iż abaja ma narzucać noszącej ją kobiecie skromność - ale dowodzą, że tego typu pokazy przyczyniają się do zmian tradycji.

Reklama

Bruno Frisoni, projektant mody: "Kobiety obrażają się na abaje, i nie można ich za to winić. Jednocześnie uczestnictwo w tym pokazie poprzez zaprezentowanie abaji, w której jest obecne moje odmienne kulturowe tło, może przyczynić się do otwarcia, do powstania nowego ruchu, być może też do zapanowania większej wolności."

Większej wolności dla muzułmanek - które z kolei dostarczają zachodnim projektantom szerokiego wachlarza nowych inspiracji.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: fashion

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje