Reklama

Reklama

Biżuteria na co dzień – najpiękniejszy dodatek do stroju

Codzienne stylizacje mogą okazać się przewidywalne, zwłaszcza jeśli w miejscu pracy obowiązuje określony dress code. Wówczas, aby nadać naszemu wyglądowi charakteru oraz by podkreślić osobowość, powinnyśmy sięgnąć po biżuterię. Te niewielkie dodatki mogą sprawić, że nawet najprostsza stylizacja okaże się niezwykle efektowna. Musimy jednak pamiętać, żeby w wyborze biżuterii kierować się uniwersalną zasadą, która dotyczy również stroju, czyli po prostu zachować umiar.

Jak dobrać biżuterię do stroju?

Reklama

Zanim wybierzemy właściwy rodzaj biżuterii, musimy się zastanowić, czy postawić na biżuterię złotą, czy srebrną. Oczywiście o wiele popularniejsza jest biżuteria złota, jednak nie do wszystkiego pasuje, a ponadto chłodny odcień złota może postarzać nasz wygląd, zwłaszcza jeśli wybierzemy kolczyki lub łańcuszek. Natomiast srebro pozwoli ożywić stylizację, szczególnie gdy jest ona dość ciemna. W dalszej kolejności musimy pamiętać, że jeśli decydujemy się na złotą lub srebrną biżuterię, pozostałe dodatki również powinny być utrzymane w tym kolorze. Dotyczy to przede wszystkim okuć torebki lub butów, ale też dodatków na kurtkach czy płaszczach. W przeciwnym razie cała stylizacja będzie wyglądać na dobraną przypadkowo, co zdecydowanie nie jest w zbyt dobrym guście. Na koniec weźmy także pod uwagę to, że jeśli już decydujemy się na srebrną lub złotą biżuterię, musi to być prawdziwy kruszec. 

Podrobione złoto i srebro wyglądają tandetnie, a ponadto powodują, że skóra zaczyna barwić się na zielonkawy kolor. Weźmy też pod uwagę, że kolor biżuterii powinien zostać dopasowany do ubrania. Jeśli chodzi o żywe odcienie, takie jak czerwień, błękit, zieleń czy żółć, świetnie będzie się z nimi komponować srebro. Natomiast złoto lepiej zarezerwować dla czerni, bieli czy szarości. Decydując się na ubrania w kolorze złotym, w dodatku z połyskiem, obowiązkowo również wybierzmy złotą biżuterię.

Biżuteria na każdą okazję

Najczęstsze błędy popełniane podczas wyboru biżuterii to brak umiejętności dobrania jej do okazji oraz ubrań, które zamierzamy założyć. Wybierając strój sportowy lub codzienny, powinnyśmy ograniczyć się wyłącznie do niewielkich i dyskretnych kolczyków. Dopuszczalny jest także cienki i subtelny naszyjnik. Biżuteria noszona na co dzień może być z powodzeniem łączona także z różnego rodzaju rzemykami, w zasadzie we wszystkich kolorach. Oczywiście w takim przypadku ograniczenie w noszeniu biżuterii nie dotyczy tej, której w zasadzie nie ściągamy, czyli obrączek i pierścionków zaręczynowych. Natomiast eleganckie stylizacje do biura dopuszczają sięganie po bardziej elegancką biżuterię. W tym przypadku możemy z powodzeniem wybrać bransoletki, zegarki czy bardziej widoczne kolczyki. 

Z kolei w przypadku okazji, które wymagają od nas wieczorowego stroju, to właśnie efektowna biżuteria może w zasadzie tworzyć całą stylizację. W tym celu wybierzmy ciężkie i duże naszyjniki lub długie kolczyki. Równie dobrze będą wyglądać bransoletki połączone z zegarkiem, a także duże pierścionki. Dzięki temu nawet najprostsza sukienka będzie wyglądać niepowtarzalnie. Niezależnie jednak od tego, do jakiej okazji dobieramy biżuterię, zawsze powinnyśmy pamiętać o zachowaniu umiaru. Jeśli wybieramy kolczyki, zrezygnujmy z łańcuszka. Możemy za to postawić dodatkowo na ładną bransoletkę lub zegarek. Z kolei wybierając łańcuszek lub naszyjnik, zwłaszcza jeżeli decydujemy się na większą zawieszkę, lepiej zrezygnujmy z kolczyków. Pamiętajmy także, by nigdy nie łączyć ze sobą biżuterii z różnego rodzaju kruszców, a zwłaszcza złota i srebra.

materiały prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: biżuteria | złota biżuteria

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje