Reklama

Reklama

Burżuazyjny szyk i punkowa energia, czyli jesienne trendy w pigułce

W tym sezonie stawiamy na kontrasty: szyk francuskiej burżuazji mieszamy z punkową zadziornością, a klasyczną paletę barw wzbogacamy o krzykliwe neony. W jesiennej garderobie nie może też zabraknąć peleryny, kraciastych ubrań i bieliźnianych akcentów.

Tegoroczna jesień to sezon kontrastów. Z jednej strony projektanci oddają hołd efektownej estetyce francuskiej burżuazji, z drugiej zaś - przywołują punkowego ducha, igrając z konwencjami i inspirując się nonszalancją rodem z lat 80. Choć na wybiegach pojawiło się całe mnóstwo różnorodnych trendów, zdają się one mieć wspólny mianownik - zamiast kreować nierealne wzorce kobiecości, celebrują współczesną kobietę, taką, jaka jest.

Burżuazyjny szyk

Reklama

Po kilku sezonach popularności mody konceptualnej, projektanci postanowili wrócić do podstaw, poświęcając sporo uwagi klasycznej elegancji. Na wybiegach zaroiło się od przywodzących na myśl burżuazję późnych lat 70. i 80. XX wieku, wyrafinowanych stylizacji zawierających idealnie skrojone żakiety, plisowane spódnice, trencze i luźne koszule z bufiastymi rękawami, które widzieliśmy m.in. u Balenciagi i Burberry. Kluczem do stworzenia spójnego stroju są tej jesieni ostre kroje i wysokiej jakości tkaniny.

Punkowy duch

Jednym z wiodących trendów tego sezonu jest styl inspirowany punkową nonszalancją. Najmodniejsze jesienne stylizacje to te, które zawierają sporą dozę buntowniczej aury. Jesienną garderobę wyrzeźbmy zatem za pomocą ćwieków, pudełkowych krojów i androgynicznych wzorów. Śmiało bawmy się kontrastem, inspirując się kolekcjami takich marek, jak Alexander McQueen, Prada czy Louis Vuitton.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje