Reklama

Reklama

Gwiazda Mody - Plich

Najważniejsze, żeby ubranie odnalazło właściwa osobę - mówi krakowski projektant Plich. Podczas jego warszawskiego pokazu 3 września, z bohaterem Gwiazd Mody - nowego pomysłu Ilony Felicjańskiej, rozmawiała dziennikarka INTERIA.PL Emilia Chmielińska.

INTERIA.PL: Co było inspiracją do dzisiejszego pokazu?
Plich: Inspiracji do tak dużej kolekcji było wiele. Główną inspiracją jednak było podejście do materii z lat 80. Głównym celem dla mnie było zderzenie lat 20. z 60. - bardziej tak bym to nazwał, niż inspiracją.
Pytałam Ilonę Felicjańską, gdzie Cię znalazła - powiedziała, że to Ty ją znalazłeś. Wiemy, że masz swój sklep w Krakowie, teraz może Warszawa będzie? Jak to się stało, że to właśnie Ilona Felicjańska?
Najpierw Kraków, niebawem Warszawa, bo już coś się szykuje. A jeżeli chodzi o Ilonę - jest wspaniałą osobą - dlatego Ilona. Cała dzisiejsza impreza to dzięki niej, z jej pomocą - więc to był bardzo dobry wybór, współpraca zaowocowała. Jesteśmy zadowoleni i myślę, że to dopiero początek.

Reklama

Czy dzisiejszy pokaz był Twoim największym pokazem?
To był pierwszy duży pokaz w Warszawie, w Krakowie regularnie co sezon zapraszam klientów, przyjaciół i media.

Co było pierwszą rzeczą, jaka zaprojektowałeś?

To było dawno temu... To poszewka na poduszkę pocięta ukradkiem z koszuli taty. Tata przez długi okres był niezadowolony, ale później wyszło mi to na dobre. Często stawianie oporu przez rodziców sprzyja dzieciom, bo one się buntują i się zastanawiają, co robić w życiu.

Potrzeba projektowania była więc już od wczesnych lat dziecięcych?
Raczej na zasadzie swobodnego poszukiwania, było i malarstwo i śpiew, i projektowanie ubioru, i jakieś jeszcze inne dziedziny. Zastanawiałem się, która droga będzie dla mnie najlepsza i nie ukrywam, że mam jeszcze "smaka" na inne dziedziny. Niedługo ruszam z ciekawym projektem - 8 września będę nagrywał swój pierwszy utwór.

A jednak artystyczna dusza wszelaka...
Wszelaka to za dużo powiedziane, ale chętna.

Dowiedz się więcej na temat: ubranie | PLICH

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje