Reklama

Reklama

Kolor ceglasty - nadaje ton letniej szafie

Lato to czas śmielszych stylizacji i odważniejszych kolorów. Jednak nie każdy może czuć się dobrze w jaskrawych odcieniach. Pomocne mogą okazać się wyraziste, ale nieco stonowane kolory np. ceglasty.

Kolor ceglasty wciąż pozostaje w cieniu wyrazistej czerwieni, jednak, jeśli szukamy nieoczywistych i ciekawych elementów do naszej garderoby, warto postawić właśnie na kolor palonej cegły. Urozmaici on nie tylko letnią stylizację, ale z powodzeniem sprawdzi się również jesienią.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy na Pintereście odnotowano 95 proc. wzrost zainteresowania właśnie tym kolorem, co oznacza, że lato to jedynie zapowiedź jego wielkiej popularności.

Jak zauważa na łamach "Telegraph" Olivia Buxton Smith kolor ceglasty jest dość przystępny. "Zawieszony gdzieś między spaloną pomarańczą a kardynalską czerwienią czy brązem, kolor ceglasty uosabia dorosłość, elegancję i nowoczesność. Nie wspominając o tym, że kolory w tej tonacji np. cynamonowy, są o wiele łatwiejsze do noszenia i bardziej uniwersalne niż ich jaśniejsze, prawie neonowe odpowiedniki" - podkreśla Buxton Smith.

Reklama

Łącząc różne odcienie tego koloru możemy z łatwością stworzyć stylizację "total look" - tu warto pokusić się o zestawienie jaśniejszych i ciemniejszych odcieni. Doskonałym kolorystycznym zestawieniem może okazać się połączenie koloru niebieskiego i palonej cegły.

Jeśli nie do końca czujemy się swobodnie w kolorystycznej żonglerce, można postawić na śmiałe dodatki. Naszyjniki, kolczyki, słomkowe kosze nieco ożywią naszą stylizację.

"Kolor ceglasty jest dla pomarańczowego tym, czym khaki dla zieleni. Jest nieco bardziej poważny, stonowany, ale wciąż pozwala na swobodę" - podkreśla Olivia Buxton Smith. "Choć lato to nie czas na zastanawianie się nad odzieżą wierzchnią, warto już dziś pomyśleć o tym akcencie - lekkie kurtki, płaszcze w kolorze palonej pomarańczy będą wartościową inwestycją. Nie tylko sprawdzą się w letniej stylizacji, ale również w tej jesiennej" - dodaje. (PAP Life)


PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy