Reklama

Reklama

Opaski - akcesoria postawione na głowie

Na pokazie Prady każda z modelek prezentowała na głowie najmodniejsze akcesorium tego sezonu - opaski. Grube satynowe ozdoby głowy, wysadzane ćwiekami, stanowiły ukoronowanie zaprezentowanej kolekcji. Opaska to dodatek, po który chętnie sięgają styliści.

Jeszcze do niedawna opaska kojarzyła się z ugrzecznionym wizerunkiem uczennicy - satynowa wstążka we włosach dodawała uroku. Miała ona również swój praktyczny aspekt. Dziś jest nieodzownym dodatkiem, którego znaczenie wyraźnie podkreśliła Miuccia Prada w swojej kolekcji.

Reklama

- Kiedy już zobaczysz coś na wybiegu Prady, jest to wyraźne potwierdzenie - podkreśla na łamach "The Guardian" redaktor "Miss Vogue" Naomi Pike. Choć opaski to jeden z mocniejszych trendów w dodatkach, Pike przewiduje, że nie będzie on tak atrakcyjny dla młodych odbiorców. 

- Młodzi ludzie nie będą w pełni zaangażowani w ten trend, ponieważ jest on ściśle związany z dzieciństwem -  wyjaśnia. Dodaje, że ten element jest ucieleśnieniem wyraźnej tęsknoty za dzieciństwem, który nie jest tak silnym bodźcem dla młodych ludzi. Dostrzega, że to dojrzałe kobiety będą chętniej sięgać po tę ozdobę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje