​Prada odchodzi od nylonu

Po ogłoszeniu rezygnacji z futer, włoska luksusowa grupa Prada odchodzi od nylonu. Tym samym żegna się z wysoce zanieczyszczającą syntetyczną substancją chemiczną, przechodząc na Econylon.

Firmę rozsławiła wnuczka założyciela Miuccia Prada, która odziedziczyła firmę w 1978.
Firmę rozsławiła wnuczka założyciela Miuccia Prada, która odziedziczyła firmę w 1978.East News

Prada kontynuuje swoją politykę "pożegnań". W specjalnym oświadczeniu marka przedstawia swój nowy ekologiczny projekt o nazwie Re-Nylon.

Co się za tym kryje? Na przykład linia toreb i plecaków, wykonanych z Econylu, nylonowej nici powstałej z plastikowych odpadów odzyskanych z oceanów, z sieci rybackich, lub przeznaczonych na wysypiska, a także z odpadów włóknistych tekstyliów i starych dywanów, które są przetwarzane. Celem marki z Mediolanu jest przekształcenie wszystkich nowych nylonów, używanych przez markę Prada w Re-Nylon do końca 2021 roku.

Na razie torby są sprzedawane w szesnastu sklepach na całym świecie, w tym w Paryżu. Jednak całą kolekcję można już znaleźć w sklepie internetowym marki. Ceny od 580 euro.

Prada Group S.p.A. - włoski dom mody założony w 1913 roku w Mediolanie przez Mario Pradę. Na początku marka zajmowała się jedynie wyrobem luksusowych, skórzanych toreb. Firmę rozsławiła wnuczka założyciela Miuccia Prada, która odziedziczyła firmę w 1978. To ona zadecydowała o rozszerzeniu działalności firmy o linię ubrań haute couture oraz pret-a-porter. Dziś Prada posiada 250 sklepów w 65 krajach świata. W latach 90. ubiegłego wieku powstała Prada Group, która wykupiła kilka innych marek w świecie mody, m.in: Fendi oraz Helmut Lang.

PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas